KeyShot

Vizualizace v reálném čase, velice jednoduché ovládání - perfektní výsledek za pár sekund.

Popis

Autor: Tim Feher. Vyrenderováno v programu KeyShot

KeyShot je klíčem k úžasným snímkům - doslova za pár sekund

Diskutujete nad prvotními koncepty? Rozhodujete o dalším směřování designu výrobku? Vytváříte marketingové a reklamní obrázky, virtuální či skutečné katalogy? Ať už děláte cokoliv, KeyShot pro vás zbořil složité bariéry tvorby fotografických obrázků z 3D modelů. Pracujte rychleji, snadněji a úžasněji než kdy předtím. V reálném čase.

KeyShot je klíčem k úžasným sníkmům

KeyShot je SNADNÝ

KeyShot nevyžadujte žádné specializované znalosti. KeyShot obsahuje 6 hlavních tlačítek, namísto stovek parametrů, voleb, posuvníků a nastavení, kterými se "pyšní" tradiční renderovací programy. Je to perfektní nástroj pro každého, kdo přichází do styku s 3D daty: průmysloví designéři, konstruktéři, marketingoví specialisté, fotografové, experti na grafiku a další. Jediným limitem je vaše tvořivost.

keyshot - objektivKeyShot je RYCHLÝ

Místo nastavování množství parametrů a nekonečného čekání vidíte v KeyShotu výsledek okamžitě a to při jakékoliv změně. KeyShot využije veškerý výpočetní potenciál procesoru vašeho počítače, aby z vašich 3D dat vytvořil skvělé obrázky. Čím více procesorů máte, tím rychleji KeyShot poběží! Ať už pracujete na PC nebo na Macu, nepotřebujete žádnou speciální grafickou kartu či dedikované ovladače. Prostě to funguje.

KeyShot je SKVĚLÝ

KeyShot disponuje jediným enginem na světě, který je certifikovaný komisí CIE (International Commission on Illumination). Díky vědecky exaktním materiálům a osvětlení z reálného světa počítá KeyShot ty nejpřesnější obrázky v řádu pouhých sekund. A pokud skombinujete 3D scénu s fotografií, můžete vytvořit tak přesvědčivé zákresy do fotografií, že byste se na ně dříve neodvážili ani pomyslet.

Pluginy pro KeyShot

Na rozdíl od mnoha jiných pluginů pluginy pro KeyShot pouze "propojí" 2 aplikace dohromady, místo toho, aby vkládaly KeyShot dovnitř modelovacího programu. Díky tomu je instalace a používání zcela jednoduchá a efektivní. Protože oě aplikace zůstávají samostatné, mohou snadno fungovat bok po boku.

zásuvné moduly (pluginy) pro KeyShot

Každý plugin funguje stejně. Jednoduše otevřete model v podporovaném modeláři a vyhledáte tlačíko KeyShot ve svých nástrojových paletách. Zvolte "Render" a postupujte podle instrukcí na obrazovce. KeyShot se otevře během pár sekund a umístí váš model do výchozí studiové scény. Naneste materiály, změňte osvětlení, přesuňte kameru. Hotovo!

Kromě přímého propojení prostřednictvím zásuvných modulů KeyShot navíc importuje množství dalších nativních typů souborů, podrobný výpis naleznete v záložce Integrace.

KeyShot VR

Tento modul je samostatně dokoupitelný doplněk KeyShotu pro renderování interaktivních animací pro předvádění 3D modelů v plné kvalitě na webu nebo na mobilních zařízeních. Více informací najdete zde.

Hardwarové požadavky

KeyShot pro WindowsVerze pro Windows

 • Windows 7, 8 nebo 10 (64 bitová verze)
 • procosor AMD, Pentium 4 nebo vyšší

KeyShot pro Apple MacVerze pro Apple Mac

 • INTEL-based Mac, procesor Core2Duo nebo vyšší, Mac OS X 10.8 nebo novější
 • 3tlačítková myš včetně Magic Mouse plus MagicPrefs

Obecné požadavky na systém

 • minimálně 2 GB RAM, minimálně 2 GB volného místa na pevném disku, rozlišení monitoru 1024 X 768 a vyšší
 • jakákoliv grafická karta s podporou OpenGL 2.x a novější, 3 tlačítková myš, podporovány jsou i 3D myši (3DConnexion)
 • připojení k Internetu za účelem aktivace produktu

Funkce

Raytracing v reálném čase

KeyShot je první program pro raytracing a globální osvětlení v reálném čase, který využívá vědecky přesný renderovací algoritmus certifikovaný komisí CIE (International Commission on Illumination). Ať už vytváříte 3D obrázky nebo animace, bude se vše odehrávat přímo před vašema očima a okamžitě, v reálném raytraceovaném pohledu KeyShotu. Na vytvoření obrázků tak budete potřebovat daleko méně času než v tradičních renderovacích programech.

KeyShot - raytracing v reálném čase

Okamžité osvětlení z reálného světa

Přetáhněte myší HDRi mapu reálného prostředí přímo do scény a ihned uvidíte změnu osvětlení, barevné nálady, odrazů a stínů. Veškeré soubory environmentálního osvětlení v KeyShotu mohou přesně simulovat rozdíly v jasu od jednoduché LED diody až po intenzitu Slunce, včetně odpovídajících stínů. A abyste mohli začít skutečně rychle, nemusíte pro dosažení realistického osvětlení vůbec nic nastavovat - opravdu stačí pouze přetáhnout enviromentální mapu z knihovny do vašeho modelu. KeyShot se sám postará o vše ostatní.

KeyShot - osvětlení z reálného světa

Vědecky přesné materiály

Všechny materiály KeyShotu jsou vědecky přesné a mají fyzikální vlastnosti, které jsou založeny na materiálech z reálného světa. Jednotlivé typy materiálů obsahují pouze ty vlastnosti, které jsou nezbytné pro vytvoření daného typu materiálu. Například v materiálu "Sklo" nenajdete volby, které se používají třeba pro nastavení kovů. Díky tomu je nastavení realistických materiálů extrémně snadné, odolnější proti chybám a rychlejší, než kdy předtím.

KeyShot - vědecky přesné materiály

Animace

KeyShot - animace rozpadu hodinek na součástkyRevolučně nový systém animací v KeyShotu přináší zcela novou úroveň rychlé a zejména snadné tvorby animací produktů. KeyShot nepracuje tradiční metodou tvorby klíčových snímků. Místo toho můžete aplikovat individuální transformace (otočení, posun, atd.) pro nastavení animací pouhým kliknutím tlačítka a aktualizovat materiály a osvětlení v průběhu přehrávání animace.

KeyShot - animace, časová osa

64bitová architektura

KeyShot - 64bitová architekturaKeyShot je postaven na 64bitové architektuře, což vám dává vyšší výkon a schopnost využít na moderních 64bitových systémech více než 4 GB virtuální i fyzické pamětí. KeyShot můžete použít v KeyShot - poháněný výkonem CPUsystémech Microsoft Windows i na Apple.

Síla CPU

KeyShot na 100% využívá procesor vašeho počítače. Nepotřebujete žádný speciální hardware nebo určitou grafickou kartu. KeyShot plně využije všechna jádra a vlákna. Když zvýšíte výkon svého počítače, zrychlí se i KeyShot. Jeho výkon poroste lineárně s rostoucím počtem jader a vláken ve vašem systému.

Interaktivní umisťování samolepek

KeyShot - samolepkySamolepky jsou navrženy pro snadné umisťování log nebo obrázků, které chcete umístit na požadované místo na 3D modelu. Jsou podporovány běžné formáty souborů jako je jpg, tiff, tga a png. Do materiálu lze přidat i více samolepek a každá z nich může mít vlastní typ mapování (promítání na objekt). Podporovány jsou rovněž obrázky s průhledností.

 

 

Mapy hrbolatosti

KeyShot - mapy hrbolatosti (bump mapy)Mapy hrbolatosti (bump mapy) se používají pro vytvoření jemných detailů v materiálu, které by bylo neefektivní až nerealistické vytvářet přímo ve 3D modelu. Typickým příkladem jsou různé oděrky a škrábance, kartáčované kovy nebo plasty s plastickou texturou kůže nebo jiných materiálů. Jako mapu hrbolatosti můžete použít jakýkoliv obvyklý obrázek v barvě nebo ve stupních šedé. Světlá a tmavá místa tohoto obrázku budou interpretována jako vyšší či nižší oblasti na povrchu modelu.

Renderovací fronta

KeyShot - renderovací frontaRenderovací fronta se používá pro dávkové zpracování při renderování statických obrázků i animací. Do fronty můžete jednoduše přidat "úlohu" - renderování snímku nebo animace - z různých souborů v průbehu dne, poté kliknete na tlačítko "Zpracovat frontu" a obrázky ve frontě se začnou renderovat. Každá úloha zaznamenává stav scény a veškeré nastavení renderu. Systém může úlohy ve frontě zpracovávat samostatně přes noc.

 

Síťový rendering

KeyShot - síťový renderingSystém síťového renderingu umožní renderovat obrázky a animace s využitím více počítačů. Po jednoduché instalaci může jakýkoliv uživatel s KeyShotem odeslat "práci", která bude renderována v síti. Tyto práce jsou organizovány do fronty, kterou vidí všichni uživatelé. Práci lze také odeslat z vnitřní fronty KeyShotu do síťového renderingu.

Práce uživatelů

Práce uživatelů KeyShotu - SRAM

Modelovací software: Pro/ENGINEER, Creo
Odkaz: www.sram.com

Výrobce cyklistických komponent SRAM působí ve více zemích světa, jeho sídlo je v americkém Chicagu. Zde tým průmyslového designu úzce spolupracuje s inženýry, produktovými manažery, marketingem a výrobou. Tento tým se skládá ze tří kmenových zaměstnanců - produktového grafika, materiálového specialisty na dokončování povrchů a průmyslového designéra. Tito tři zaměstnanci designového oddělení pracují společně od začátku vývoje každého projektu, aby zaručili, že každému návrhu bude věnována co nejvyšší pozornost co do kvality i provedení detailů.

Díky tomu, že nyní již v raných fázích návrhu používáme KeyShot, můžeme nastavit cíle našeho návrhu mnohem dříve a již od počátku přesně víme, jak bude výrobek vypadat.

SRAM využívá KeyShot během celého procesu vývoje jako nástroj pro interní sdílení nápadů v týmu produktového designu i pro komunikaci s oddělením marketingu a produktového managementu. "Designéři a grafici využívají KeyShot zejména k vizualizaci vzhledu našich výrobků s různými variantami dokončení povrchů a grafiky, které pak využívají ke komunikaci s našimi materiálovými inženýry," vysvětluje Dhiraj Madura, globální ředitel průmyslového designu ve frimě SRAM. "Jakmile dospějeme k vyrobitelným konceptům, které splňují kritéria naší značky, použijeme KeyShot pro představení těchto produktů produktovému managementu a marketingu."

"Před KeyShotem měli produktoví grafici pro představení svých konceptů k dispozici pouze 2D vektorové editory, jako je Adobe Illustrator. Ty ale nedevolovaly přesně zobrazit jemné rozdíly při aplikaci různých materiálových povrchů a také nebylo možné podívat se na tvar výrobku ve 3D a z různých úhlů. Díky tomu, že nyní již v raných fázích návrhu používáme KeyShot, můžeme nastavit cíle našeho návrhu mnohem dříve a již od počátku přesně víme, jak bude výrobek vypadat. Oddělení produktového managementu a marketingu se navíc může spolehnout na vysokou věrnost těchto návrhů."

SRAM 01SRAM 02SRAM 03

oddělovač

Práce uživatelů KeyShotu - Luigi Memola

Modelovací software: Rhinoceros společně s Blenderem, Makehuman, SolidWorks a Inventor
Odkaz: www.luigi-memola.com

Luigi objevil sílu nástrojů pro digitální modelování na kurzu průmyslového designu. Naučil se používat SolidWorks, Rhinoceros, Blender Photoshop pro kreslení a editace obrázků. "Studoval jsem na turínské polytechnice," vysvětluje Luigi. "Tyto nástroje jsem ihnd začal využívat pro vytváření tvarů a objemů "bláznivých strojů".'

V roce 2010 prošel díky svým osobním pracem hustým sítem uchazečů a dosáhl titulu Masters in Advance Design For Transportation na Istituto Europeo di Design (IED).

KeyShot je úžasný program. Mezi jeho hlavní výhody patří rychlost, vysoká kvalita a snadnost použití. Pracoval jsem s velkými soubory kolem 400MB na běžném notebooku a výsledky jsou přitom úžasné

"Při práci v designérských centrech (jsem designér a nepracuji v oblasti zábavy ani koncepčního umění) a během studia a výuce na Institute of Applied Art and Design (IAAD) v Turíně jsem zahájil svůj osobní projekt, přičemž mým plánem bylo zorganizovat výstavu, kde odhalím sérii svých modelů vozidel, která jsem vymodeloval a vyrenderoval."

"Všechny stroje jsou součástí projektu 12-12-12 (jedná se o datum výstavy: 12. prosinec 2012). Všechny projekty jsem shrnul ve své knize Never so Far Away, ale už jsem měl v hlavě nová vozidla!"

Luigi používá nejčastěji 3D modelář Rhinoceros, také ale používá Blender a Makehuman a některé komponenty svých strojů vytvořil v programech SolidWorks a Inventor. Pro renderování si vybral KeyShot. "KeyShot je úžasný program. Mezi jeho hlavní výhody patří rychlost, vysoká kvalita a snadnost použití. Pracoval jsem s velkými soubory kolem 400MB na běžném notebooku a výsledky jsou přitom úžasné. KeyShot je nástroj, který podporuje vaši představivost v rozletu."

Další Luigiho práce sledujte na jeho osobním blogu a na jeho Behance portfoliu.

Luigi Memola 01Luigi Memola 02Luigi Memola 03
Luigi Memola 04Luigi Memola 05Luigi Memola 04

oddělovač

Matt Tremblay

Modelovací software: SolidWorks
Odkaz: RED Digital Camera a RogueDZN

Matt Tremblay je šéfdesignér ve firmě RED Digital Cinema a zakladatel RogueDZN. Mimo to je také dlouholetým uživatelem KeyShotu, ve kterém tvoří úžasně detailní obrázky špičkových digitálních kamer a luxusních šperků. Zeptali jsme se Matta na to, jak ve svém pracovním procesu využívá KeyShot.

Co vás přivedlo k rozhodnutí používat KeyShot?

Používám programy, které mě co možná nejméně omezují a přitom mi přinesou ty nejlepší výsledky v nejkratším čase. A KeyShot je právě takový. S novými animačními funkcemi má KeyShot zajištěnou solidní budoucnost v oboru renedrování obrázků a tvorby animací v oboru průmyslového designu. Jeho výrobce, firma Luxion, je nyní ve skvělé pozici a má schopnosti na to, aby tuto oblast ovládla. Myslím, že v renderování již odvedla skvělou práci. Věřím, že stejné ideály uplatní také v animačních funkcích.

Co renderujete a animujete? Jak vám rendery a animace pomáhají?

Renderuji vše, na čem právě pracuji. Detailní raytracing a světelné podmínky zobrazí váš model vždy tak, jak byste jej na obrazovce v programu SolidWorks neuviděli, dokonce i když máte zapnutou grafiku Real-view - ty jemné nuance reakce světla s vaším produktem prostě neuvidíte. Konec konců, bez ohledu na to, jaký program používáte, všechno je to jenom o světle a o vyspělosti výpočetního algoritmu. Výsledky a přínos renderů nakonec můžete posoudit na webu RogueDZN. Většina lidí neví, že téměř každý kousek designu webu RogueDZN (tlačítka, rámy, otáčení o 360 stupňů) je rendr z KeyShotu. Obrázky produktů jsou fotografie skutečných šperků, kromě animace otáčení o 360 stupňů na stránkách jednotlivých produktů.

Matt Tremblay 01Matt Tremblay 02Matt Tremblay 03 

oddělovač

Tim Feher 01

Modelovací software: Maya
Odkaz: feherfactor.com

Tim Feher je hnacím motorem skrytým pod kapotou Keyshotu, protože nám posktuje neocenitelné rady a postřehy z oboru automobilového designu. Tim je počítačový umělec. Po absolvování Art Institute of Pittsburgh v roce 1997 započal svoji kariéru jako výtvarník technických ilustrací. Sice ho to bavilo, ale hnalo ho to stále výš. Když se doslechl o počítačové grafice, vrhnul se do ní po hlavě - své vzdělání v tradičních umních ale přitom považuje za neocenitelné. Tim si vytvořil velké a neustále se rozrůstající portfolio. Jeho vášní je produkce fotorealistických obrázků; právě to mu Keyshot umožňuje. Jeho práci můžete vidět v televizních a tištěných reklamách, v katalozích dealerů, reklamních magazínech nebo na firemních webech automobilek.

Tim popisuje, co činí KeyShot výjimečným: "Ostatní programy pro vizualizaci mají jeden společný problém - přílišnou složitost uživatelského rozhraní. Potřeboval jsem něco, co mohu snadno a rychle ovládat, KeyShot mi to nabídnul. Uživatelsky přívětivé rozhraní ve spojení s renderováním v reálném čase to u mě vyhrálo. S KeyShotem se cítím silnější. Mám štětec a digitální plátno, na kterém mohu malovat. Okamžitě vidím výsledky své práce na obrazovce. RYCHLOST je pro mě klíčová! KeyShot mi přitom umožňuje rychle prezentovat různé iterace a varianty návrhu. KeyShot mám skutečně rád pro jeho interaktivitu v reálném čase, vysoce kvalitní výsledky a intuitivní rozhraní, které mi dovoluje býti umělcem."

Tim Feher 01Tim Feher 02Tim Feher 03

oddělovač

Mikael Lugnegard

Modelovací software: Maya / modo
Odkaz: lugnegarddesign.com

Mikael vždy rád dával průchod své kreativitě nejrůznějšími cestami. "Kreativita je pro mě životně důležitá, činí mě šťastným, motivuje mě, nutí mě neustále posunovat hranice mých schopností a bavit se svou prací!", říká Mikael, "myslím, že je to jeden z důvodů, proč mám tak rád KeyShot. Umožňuje mi být kreativní!"

Není to tak dávno, co se rozhodnul popustit uzdu své vášni pro tvorbu. "Asi před 10 lety jsem ve švédském magazínu Form četl článek o švédském designérovi Larsu Falkovi (nyní ve Volvo Cars). "Velice mě to zaujalo, začal jsem tedy zkoumat, o čem ten průmyslový design vlastně je."

Mikael začal studovat na UID ve Švédsku. "Mým hlavním cílem nebylo řešení problémů nebo hledání inovací. Zajímal jsem se o formu, komunikaci a vývoj konceptů. "To mě nasměrovalo ke koncepčnímu designu a umění, spíše než k průmyslovému designu. Rád dělám obrázky a tvořím vizuály, které na vás doslova vyskočí a donutí vás podívat se ještě jednou. Mou vášní je design a obrázky, které vypráví nějaký příběh. Vlastně ani nejde o to,co je na nich zobrazeno."

Mikael nám řekl více o svém postupu, který využíval při vytváření svých obrázků '79 Coupe. Jeho fotografické znalosti hrají důležitou roli v tom, jak zachycuje své objekty. "Hodně fotografuji a říkal jsem si, že by bylo skvělé, kdybych mohl podobným způsobem pracovat i v KeyShotu. Nakonec jsem v KeyShotu pracoval se stejnou pevnou ohniskovou vzdáleností jako na svém Canonu společně s malou hloubkou ostrosti, to znamená široce otevřenou závěrkou."

Mikael se rozhodnul pro KeyShot z několika důvodů. "KeyShot je stabilní, rychlý a snadno ovladatelný. Miluji rychlost! Práce v reálném čase přináší obrovské výhody. Je to skutečně neocenitelný nástroj pro rychlé zhodnocení designu a posouzení vzhledu. Upřímně, pro nás, co pracujeme na Macu, není v oblasti realtime renderování moc dalších možností na výběr. Jistě, KeyShot je skvělý v počítání úžasných obrázků z modelů z Mayi a z moda, ale já chci i všechny výhody realtime rendereru kvůli rychlému otestování různých světelných podmínek a kombinací materiálů. I tady cítím, že KeyShot je velice rychlý a uživatelsky přívětivý. V KeyShotu pracuji už dlouho a nedokážu si práci bez něj představit."

"KeyShot velice změnil mé pracovní postupy - nyní pracuji více intuitivně a tvořivě. Jeho síla je v jednoduchosti a množství předvoleb. Díky tomu, že mi umožňuje pracovat velice rychle,mohu zkoušet různé nápady a vytvářet množství materiálů v krátkém čase."

"Pro mě je velice důležité, že mě můj software nesvazuje. KeyShot je pravý opak. Hloubka ostrosti se ovládá snadno jako ve skutečnosti, texturování se samolepkami je snadné, přednastavené materiály jsou kvalitní a tak bych mohl pokračovat. To vše dohromady mi pomohlo zlepšit kvalitu mých obrázků, klienti jsou spokojenější a já mám více práce."

Mikael Lugnegard 01Mikael Lugnegard 03sdds

oddělovač

Dries Vervoort

Směs perfektní kompozice a jemně vyladěnýh detailů - to není něco, co byste si obvykle spojovali s prezentací typicky strojírenských výrobků, jako jsou radiátory a výměníky tepla. A přitom přesně takto vypadají produktové vizualizace, vytvořené firmou Ideal Stelrad Group Ltd (ISG). Skupina těchto firem vyrábí tradiční i designérské řady radiátorů, které jí vybudovaly jméno jednoho z nejrespektovanějších výrobců centrálního vytápění v Evropě. Díky použití KeyShotu povýšili prezentaci svých produktových řad počínaje designovými koncepty přes obrázky pro marketing a interaktivní animace. Promluvili jsme si s designérem a konstruktérem Driesem Vervoortem, který nám řekl, jak s KeyShotem začal a jak mu tento program ušetřil čas a peníze.

Dries vystudoval v roce 2010 vývoj produktů na Artesis University College v Antwerpách. Předtím, v roce 2006, vstoupil do světa 3D CAD programů, počínaje programem Rhinoceros, poté začal většinu svých modelů vytvářet v programu SolidWorks. Zanedlouho po svém křtu ohněm v 3D modelování se začal zajímat také o renderování. "Je v tom něco magického - měnit mdlá a šedivá CADová data na fyzikálně přesné fotografie." Jak Dries dále říká, "moje práce produktového designéra ve vývojovém oddělení ISG v Belgii byla mým prvním zaměstnáním po ukončení studia. Od té doby navrhuji radiátory a jejich dokumentaci."

Před nasazením KeyShotu nemělo oddělení vývoje a marketingu k dispozici žádný nástroj pro vizualizaci - pokud chtěli cokoliv, co mělo vypadat lépe než screenshot obrazovky SolidWorksu, museli se vždy obrátit na externí agentury. Ty sice vytvářely perfektní obrázky, velkým problémem ale byly dlouhé dodací lhůty. Proto vyvstanula palčivá potřeba interního řešení pro renderování, které by mohli využívat pracovníci vývoje i marketingu a který by umožnil mnohem vyšší pružnost při vytváření a distribuci produktových snímků. Většina lidí z marketingu ale nikdy předtím nepracovala se žádným nástrojem pro 3D modelování nebo vizualizaci. "KeyShot nám poskytnul pružnost, jakou jsme hledali," říká Dries. "Již jsme měli k dispozici všechny modely našich radiátorů jako plně nakonfigurované sestavy v SolidWorks. Díky skvělé kompatibilitě se Solidworks (a STEP daty) jsme je mohli použít přímo v KeyShotu. Nyní, pokud si obchoďák vyžádá obrázek, můžeme mu ho vytvořit do hodiny. O kvalitě rozhraní KeyShotu dostatečně vypovídá to, že vývojáři i marketéři v něm dokáží vytvářet chytlavé obrázky."

KeyShot nám také pomáhá vysvětlovat zákazníkům funkční principy a vnitřní proudění v našich radiátorech řady ECO. "Dřívější náčrtky byly složené ze screenshotů obrazovky SolidWorks a zobrazovaly zjednodušené verze radiátorů. Obrázky byly nepřehledné a těžko je pochopil někdo, kdo není s touto konstrukcí již obeznámen nebo kdo se nepodílel na jejím vývoji. Na podzim roku 2012 padlo v oddělení výzkumu a vývoje rozhodnutí všechny ilustrace od základu přepracovat. Vzal jsem kompletní sestavu radiátoru ECO ze SolidWorks a na papír jsem si nakreslil pohledy, které jsem chtělvytvořit. Pak jsem začal vytvářed řezy a průhledy a pomocí šipek jsem naznačil směr proudění vody. Tyto řezy opatřené šipkami jsem načetl do KeyShout. Během jediného dne jsem měl připravených osm souborů se scénami. K vyrenderování těchto scény v rozlišení 1080 pixelů stačilo už pouze zařadit pohledy do renderovací fronty a ponechat běžet výpočty přes noc. Postup práce v KeyShotu je zcela snadný."

"Výsledky byly fantastické. Nyní může každý pochopit, jak radiátory fungují - bez ohledu na jeho technické znalosti. Také jsem začal renedrovat animované instrukce k našim produktům. Naše skupina plánuje větší využití animací a moje prvotní testy vypadají více než slibně."

Když jsme se Driese zeptali na je jeho motivci a na to, co by poradil ostatním, řekl nám: "Občas se odhodlejte opustit svoji komfortní zónu nebo zavedený způsob práce. Někdy přijdou skvělé nápady na vizualizaci vašich produkrů z velice nečekaných zdrojů." Dries si z toho udělal zvyk - vytváří obrázky, které nemají nic společného s radiátory a dokonce ani s průmyslovým designem a využívá také toho, že vaše dovednosti rychle porostou, když budete svoje práce předvádět na fóru KeyShotu a budete přijímat nápady a kritiku od ostatních. "Často je prezentováno, že KeyShot je snadno ovladatelný nástroj, se kterým dosáhnete skvělých obrázků s nimimem úsilí. To je samozřejmě svatá pravda. Nicméně pokud chcete, aby vyše výsledky byly Špičkové (s důrazem na velké Š), chce to tak jako v každém jiném oboru mistrovství a lásku k práci! Rád srovnávím KeyShot s tužkou. Obojí se snadno naučíte ovládat a používat, obojí má jednoduché rozhraní, obojí je rychlé... a oboje vyžaduje praxi, abyste se stali skutečnými umělci! Nechci tím říct, že už je ze mě mistr KeyShotu, ale vím, že s každým dalším vyrenderovaným obrázkem se k tomu blížím."

 

Dries Vervoort 01RenderBox Studio 02RenderBox Studio 03
RenderBox Studio 04RenderBox Studio 05RenderBox Studio 06
RenderBox Studio 07RenderBox Studio 08RenderBox Studio 09 

oddělovač

Renderbox Studio

Naše studio RenderBox stojí na dvou designérech, kteří si s sebou přinesli dvě různé metody a dva různé programy. Jeden používá Mac a Mayu, druhý je uživatel PC a 3Ds Max. Po úvodních tanečcích typu "Mac je lepší než PC" a "3Ds Max je výkonnější než Maya", což dozrálo až do vtípků typu "Tvoje máma...", jsme přijali rozdíly mezi jednotlivými programy a naučili jsme se využívat a navzájem doplňovat jejich jedinečné schopnosti. Většina modelování je realizována v programech Autodesk 3Ds Max nebo Maya (v závislosti na konkrétním projektu) a jako další nástroje používáme mimo jiné Zbrush a RealFlow.

Většina rendererů je komplikovaná a neintuitivní, ale KeyShot je jiný. Snadno jej ovládnete a díky velké knihovně přednastavených materiálů můžete ihned vytvářet překrásné obrázky, dokonce i když nemáte v tomto oboru pražádné znalosti.

Během našeho působení v této branži jsme používali mnoho různých renderovacích programů, což obvykle ústilo ve velké bolehlavy kvůli nastavování parametrů a taky kvůli bolestně pomalým renderům. Až přišel KeyShot. Myslíme si, že KeyShot is je příklad, ke kterému by měl směřovat každý renderer a nedokážeme pochopit, proč ostatní renderery nefungují podobně jako tento. Většina rendererů je komplikovaná a neintuitivní, ale KeyShot je jiný. Snadno jej ovládnete a díky velké knihovně přednastavených materiálů můžete ihned vytvářet překrásné obrázky, dokonce i když nemáte v tomto oboru pražádné znalosti. To přitom ale neznamená, že KeyShot by byl jakkoliv povrchní. Je to ten typ software, který vám dá tolik, kolik do něj vy vložíte. Jakmile proniknete i do jeho hlubších zákoutí, jemné vyledění a úpravy vašich materiálů, budou vaše obrázky rychle ještě krásnější. Když říkáme rychle, myslíme tím, že KeyShot je bleskově rychlý. Nepotřebujete nejnovější superpočítač od NASA a ani nemusíte čekat hodiny na dokončení jednoho snímku. Jednoduše nahrejte svůj model, přetáhněte na něj materiály a osvětlení a hotovo. V reálném čase přesně uvidíte, jak bude vypadat finální render.

Tou největší věcí pro nás nebyly jednotlivé projekty, ale způsob, jakým KeyShot změnil naši práci s klienty. Díky KeyShotu jsou minulostí ty dny, kdy jste poslali ukázku práce klientovi a pak jste si posílali tam a zpátky různé změny. Nyní můžeme klientům předvádět úpravy v reálném čase, ať už je to osobně nebo při rozhovoru přes Skype. Můžeme rychle změnit kompozici scény, kompletně zaměnit materiály nebo dokonce zcela předělat osvětlení, to vše za účasti klienta, který se díky tomu cítí více vtažen do děje, lépe pochopí co děláme a nakonec obdrzí výsledné dílo, které se více blíží jeho představě. To nám umožnilo spolupracoavt s klienty velice úzce již od počátku projektu.

RenderBox Studio 01RenderBox Studio 02RenderBox Studio 03
RenderBox Studio 04RenderBox Studio 05RenderBox Studio 01

oddělovač

Práce uživatelů KeyShotu - Hydra Design Labs

Firma Hydra Design Labs byla založena před třemi roky, v době, kdy Jon pracoval v Mitsubishi Motors Research and Development center V Jižní Kalifornii. Studio, ve kterém Jon pracoval 13 let jako designér bylo zavřeno a to poskytlo jemu a jeho týmu novou příležitost. Příležiost jít do toho a založit vlastní firmu, nové designérské studio - Hydra Design Labs. "Od začátku jsme měli plné ruce práce s automobilovým designem, který jsme navrhovali pro širokou paletu klientů od jednotlivých investorů a malých start-upů po velká studia jako je Nissan a Northrop Grumman," říká Jon, "profesionální zkušenosti designérů v naší skupině jsou jedinečné. Každý designér navrhoval exteriéry i interiéry koncepčních i produkčních vozidel. Tuto jedinečnou úroveň znalostí sice najdete i u některých designérů v jiných studiích, ale u Hydra Design Labs se s ní setkáte u všech členů týmu. Díky tomu může jakýkoliv z našich designérů realizovat sám projekt od začátku do konce nebo můžeme zapojit všechny designéry do projektu najednou, abychom znásobili jejich schopností prací v týmu."

"S KeyShotem můžeme vytvářet obrázky během minut místo týdnů, to vše ve fotorealistické kvalitě, což dříve nebylo fyzicky možné. Doslova nám to změnilo celý pracovní postup"

Když začal Jon pracovat v automobilovém průmyslu, představovalo nastavování scény a renderování obrázků pomocí špičkového software proces trvající dny, ne-li týdny. "Přeskočme 10 let do současnosti - KeyShot z těchto dávných dnů učinil úsměvnou vzpomínku na promarněný čas. Jon dále pokračuje: "S KeyShotem můžeme vytvořit vizualizace během minut místo týdný, to vše ve fotorealistické kvalitě, což dříve nebylo fyzicky možné. Doslova nám to změnilo celý pracovní postup, který se zrychlil, vylepšil a nabízí jedinečná řešení pro celou prezentaci výrobku. V některých případech rendery z KeyShotu dokonec v určitých fázích projektu nahradily tvorbu fyzického prototypu."

Hydra design labs 01Hydra design labs 02Hydra design labs 03

oddělovač

Postup

Postup 01 - načtěte 3D model1. krok: načtěte 3D model

KeyShot podporuje tyto 3D formáty: BIP, Alias WIRE, Creo, Rhinoceros, SketchUp, SolidWorks, SolidEdge, Pro/ENGINEER, IGES, STEP, OBJ, 3ds, Collada a FBX. Dále nabízí přímé pluginy pro populární CAD apliakce.

 

 

 

Postup 02 - přiřaďte materiály2. krok: přiřaďte materiály

Vědecky přesné materiály můžete jednoduše přetáhnout myší z materiálové knihovny s více než 700 materiály přímo na objekt. Okamžitě uvidíte změnu povrchu modelu s odpovídající barvou, leskem, průhledností a dalšími materiálovými vlastnostmi.

 

 

Krok 03 - zvolte osvětlení3. krok: zvolte osvětlení

Stačí pouze vybrat obrázek okolí (HDRI) z knihovny. Po jeho přetažení do scény se ihned projeví osvětlení scény tímto obrázkem, jako by byl model vyfotografován ve skutečném fyzikálním prostředí.

 

 

Krok 04 - nastavte kameru4. krok: nastavte kameru

Změňte úhel, vzdálenost, náklon, ohniskovou vzdálenost - jako kdybyste v ruce drželi skutečnou kameru. Můžete definovat i úhly zorného pole a hloubku ostrosti objektivu.

 

 

 

Krok 05 - zvolte pozadí5. krok: vyberte pozadí

Měňte Interaktivně barvy, volte mezi fotografiemi ze standardní knihovny nebo nahrejte své vlastní snímky a vložte je jednoduše přetažením myší do pozadí svého obrázku.

 

 

Postup 06 - perfektní obrázek!6. krok: perfektní obrázek

KeyShot neustále v reálném čase pracuje na bleskovém zjemňování obrázku. S každým okamžikem se vám bude vylepšovat před očima.

Počkejte pár sekund - a je to hotové!

 

Integrace

KeyShot - softwarová integrace s CAD programy

KeyShot podporuje nativně mnoho 3D CAD softwarových balíků. Při importu 3D dat zachová KeyShot strukturu souboru podle originálního modelu, aby urychlil a zjednodušil nastavení renderováín a animace. KeyShot lze navíc spustit (a začít renderovat) přímo z aplikací CREO, Pro/ENGINEER, Rhinoceros, SolidWorks a SketchUp pomocí příslušného pluginu.

Nativní podpora:

KeyShot podporuje následující nativní formáty na PC i na Macu. Většina formátů nevyžaduje, abyste měli nainstalovanou modelovací aplikaci, ze které tento formát pochází. Zde je seznam všech podporovaných nativních formátů:

 • ALIAS 2014 a starší
 • AutoCAD (DWG/DXF)
 • CATIA v5
 • PTC Creo 2.0 a starší
 • Inventor 2014 a starší
 • Maya 2014 a starší
 • NX 8.5 a starší
 • Pro/ENGINEER Wildfire 2 - 5
 • Rhinoceros 5 a starší
 • SketchUp 2014 a starší
 • Solid Edge ST6 a starší
 • SolidWorks 2014 a starší
 • IGES
 • JT
 • STEP AP203/214
 • OBJ
 • Parasolid
 • FBX including part/camera animation
 • 3DS
 • STL
 • Collada
 • Alembic

 

Zásuvné moduly:

KeyShot lze vyvolat pomocí zásuvných modulů z různých 3D aplikací. V závislosti na konkrétní aplikaci je během několika sekund do KeyShotu přenesena kompletní geometrie společně s její strukturou, barvami and kamerami. Všechny zásuvné modely jsou v současné době podporovány pouze pod Windows.

Integrace - creoCreo

Zásuvný modul pro Creo je hezky integrován v jeho rozhraní - díky tomu vyvoláte KeyShot stiskem jednoho tlačítka. Můžete importovat celou sestavu, jednotlivé součásti nebo zjednodušenou reúrezentaci vaší sestavy. Je zachována celá struktura vašeho modelu, skraté součásti a vrstvy zůstanou skryté, barvy zůstanou také zachovány - na úrovni součásti nebo sestavy, podle vašeho přání. A co je nejlepší - pokud chcete, mohou se společně s geometrií převést také vámi uložené pohledy na model.

Integrace - Pro/EngineerPro/Engineer

Zásuvný modul pro program Pro/Engineer je podobný jako zásuvný modul pro Creo, ale nabízí o něco více možností. Zatímco je přeložena kompletní geometrie a struktura sestavy je perfektně zachována, jsou při převodu modelu do KeyShotu zachovány pouze ty barvy, které jsou přiřazeny na úrovni součásti. Mimo to je je převod dat z Pro/ENGINEERu do KeyShotu stejně rychlý jako v případě výše uvedeného zásuvného modulu pro Creo.

Integrace - RhinocerosRhinoceros 3D

Zásuvný modul pro Rhinoceros vloží do hlavní nástrojové palety nové tlačítko KeyShot. Ať už máte objekty v modelu organizované do vrstev nebo ponecháte všechno v jediné hlavní vrstvě a jednotlivé objekty odlišujete jejich barvou, můžete kliknutím na tlačítko KeyShot přenést kompletní model z Rhina do KeyShotu. V něm budou perfektně zachovány všechny vrstvy i s názvy a přiřazenými barvami. Pokud na objekt aplikujete texturu s pomocí některého typu mapování v Rhinu, budou souřadnice pro mapování textur zachovány i v KeyShotu.

Integrace - SolidworksSolidWorks

Ať už máte jednoduchou součást rozbitou na samostatná tělesa, složitou sestavbu nebo jedinečnou konfiguraci sestavy - vše bude s pomocí tohoto zásuvného modulu převedeno do KeyShotu stiskem jediného tlačítka. Colors are maintained on the part level, including colors assigned to a face, surface, feature, or body. Once inside KeyShot, the entire assembly structure, along with all the names, is preserved as well, making it super-easy to navigate your model and assign the materials of your choice to create the most amazing rendering of your SolidWorks data ever.

Integrace - SketchUpGoogle SketchUp

This plugin not only maintains the geometry with all colors and textures, but also transfers the camera information to KeyShot. All you need to do is set up your model with the colors and textures you desire and dial in the preferred angle. If you have organized your model in groups, even better. These are also maintained inside KeyShot. Simply push the KeyShot button conveniently located in the main tool bar and within a matter of seconds, render perfection is unfolding in front of your eyes.

 

Videa

Oficiální představení KeyShotu

Na tomto videu uvidíte, jak lze během okamžiku vyladit materiály, osvětlení, kameru a okolí modelu v KeyShotu verze.

KeyShot 4.1 - novinky v bezplatném upgradu pro majitele 4.0

Předvedení nových funkcí, jako jsou procedurální texury, kaustika, toon shading (komiksové stínování) nebo vylepšené uživatelské rozhraní.

KeyShot 4 - přehled hlavních novinek

Ukotvitelná okna, fyzikální světla, zaoblování hran, knihovny barev PANTONE a RAL, textury reálných průmyslových povrchů MOLD-TECH, vylepšený import a živé propojení s programy Rhinoceros, Creo a SolidWorks.

Webinář: jak vytvářet úžasné automobilové rendery

V tomto webináři se dozvíte tipy a triky pro nastavení materiálů a osvětlení scény pro prezentaci automobilů.

Webinář: tvorba barevných studií a variant produktů

Naučíte se vytvářet různé barevné varianty výrobků, které pak můžete navzájem posuzovat a hodnotit.

Desítky dalších videí najdete na YouTube v kanálu KeyShot3D

Videonávody

Keyshot 4: 01 - renderování

Stručný přehled renderování v KeyShotu. Dozvíte se více o prostředí pro realtime raytracing, založeném plně na výpočetním výkonu procesoru.

Keyshot 4: 02 - uživatelské rozhraní

Představení uživatelského rozhraní KeyShotu 4 s podrobnostmi o struktuře složek, horkých klávesách, režimu snížené kvality a online menuálu.

Keyshot 4: 03 - práce s kamerou

Zobrazení a kamery v KeyShotu 4. Návod se zaměří na ovládání pomocí myši a klávesových zkratek, nastavení kamery a rychlou tvorbu, ukládání a editaci pohledů.

Keyshot 4: 04 - import a práce s daty

Import dat do KeyShotu 4 se 100% věrností měřítka. Nastavení importu, import více modelů a umístění a duplikace modelů po importu

Keyshot 4: 05 - přiřazování materiálů

Práce s materiály v KeyShotu 4. Jak přiřadit 3D objektům materiály, aplikace více shaderů, rozhraní knihovny materiálů, jak připojit a odpojit materiály od objektů, práce s knihovnami barev, nastavení automatického zaoblování hran a další

Keyshot 4: 06 - práce s texturami

Aplikace textur v KeyShotu 4 s podrobnostmi o předvolbách textury, applikace uživatelských textur přetažením do scény a dostupné typy mapování.

Keyshot 4: 07 - práce se samolepkami

Samolepky v KeyShotu 4 jsou individuální obrázky, aplikované na povrch modelu. Dozvíte se, jak importovat samolepky a jak pracovat se záložkou samolepek v panelu materiálů. Uvidíte, jak umístit samolepku a jak pomocí různých typů mapování zvolit pro samolepku co nejlepší projekci na objekt.

Keyshot 4: 08 - vyladění osvětlení

Osvětlení je vedle materiálů dalším základním stavebním kamenem scény. V tomto videu se naučíte používat HDRi mapy pro osvětlení scény a dozvíte se, jak měnit jejich vlastnosti a natočení.

Keyshot 4: 09 - nastavení realtime renderu

Nastavení realtime renderování v KeyShotu 4 - rozlišení obrazu, uzamknutí poměru stran, jas a gamma obrázku a další.

Keyshot 4: 10 - nastavení pozadí

Pozadí může být statický obrázek, umístěný do pozadí renderu. Může sloužit buď jako pozadí pro zákres do fotografie nebo jako dekorace pro zvýšení atraktivity scény. Dozvíte se, jak vložit pozadí do renderu a jak jej řídit různými volbami.

Pokročilé návody: 1. lekce - materiálové šablony

An overview on working with Material Templates in KeyShot 4. This video provides details on creating material templates to speed up the application of materials when you import an object. With Material Templates, KeyShot automatically recognizes the name and applies the materials accordingly. A feature that make KeyShot the easiest and most powerful 3D rendering and animation software to use for your workflow.

Pokročilé návody: 2. lekce - osvětlení

An overview on working with physical lights in KeyShot 4. This video provides details on using point, area and IES lights in your KeyShot scene. With KeyShot's physical lights you can achieve real world lighting, with the ability to turn any object into a light source and see all the results happen in real time.

Pokročilé návody: 3. lekce - zaostřená kaustika

Tento návod vám ukáže, jak vytvořit a nastavit zaostřenou kaustiku - světelný efekt, který vzniká průchodem světla průhlednými materiály (sklo, diamant) nebo odrazem od lesklých materiálů (kov atd.).

Ke stažení

Stáhněte si demoverzi KeyShotu 7

pouze jako 64-bitová variantaKeyShot 7 demo - Windows 64bitKeyShot 7 demo - OSX

Demoverze je dostupná mimo jiné i v českém jazyce. Program je plně funkční, pouze obrazovka je opatřena vodoznakem.
Zkušební licence je 14denní. Po nainstalování si vyžádejet demo kód na adrese slanina@dimensio.cz

oddělovač

Pluginy pro KeyShot

Pluginy od Luxionu

Tyto pluginy byly vyvinuty společností Luxion, autorem KeyShotu. Pro stažení jednotlivých pluginů klikněte na obrázek níže.

Plugin pro 3DS MaxPlugin pro CREO 32bitPlugin pro CREO 64bit

Pluginy od třetích stran

oddělovač

Prostředí pro KeyShot

Níže nejdete několik 3D prostředí pro KeyShot scenes. Některé prostředí navíc obsahují statické snímky pozadí.

Obrázky prostředí které jsou zde k dispozici jsou ve formátu .hdz a jsou kompatibilní pouze s KeyShotem.

Prostředí pro KeyShot - garážGaráž

Toto prostředí bylo vyfoceno za časného rána v garáži. Na statických snímcích je pracovní stůl vhodný jako pozadí pro renderování nářadí nebo malých produktů.

Stáhnout prostředí (18 MB) | pozadí (70 MB)

Prostředí pro KeyShot - garážPočítačová místnost

Ranní snímek počítačové místnosti. Osvětlení se skládá z nepřímého slunečního světla od oken a teplého měkkého osvětlení shora. Prostředí a pozadí vhodné pro malé produkty a elektroniku.

Stáhnout prostředí (16 MB) | pozadí (16 MB)

Prostředí pro KeyShot - konferenční místnost LuxionuKonferenční místnost Luxionu

Snímek byl vytvořen večer. Osvětlení je směsí teplého přímého světla ze stropu a studeného přirozeného světla z exteriéru. Tím vzniká zajímavý kontrast který pěkně simuluje 3bodové osvětlení.

Stáhnout prostředí (35 MB) | pozadí (39 MB)

Prostředí pro KeyShot - park ZionCesta v parku Zion

Tento snímek vznikl vedle cesty v nárovním parku Zion. Obloha je čistá a slunce je v ranních hodinách nízko.

Stáhnout prostředí (38 MB) | pozadí (49 MB)

Prostředí pro KeyShot - les na AljašceLes na Aljašce

Snímek lesa v ranních hodinách. Slunce prosvítá mezi stromy a ve vašem modelu bude vrhat pěkně definované stíny.

Stáhnout prostředí (52 MB) | pozadí (32 MB)

Prostředí pro KeyShot - obývací pokojObývací pokoj

Odpolední fotografie obývacího pokoje. Nejjasnější zdroj světla pochází od exteriérového osvětlení pronikajícího okny. Prostředí nabízí pěkné odrazy interiéru a dlouhé stíny.

Stáhnout prostředí (42 MB) | pozadí (38 MB)

Prostředí pro KeyShot - starý mostStarý most

Fotografie starého mostu v odpoledních hodinách. Ocelová konstrukce poskytuje zajímavé odrazy v lesklých plochách a Slunce vrhá pěkné, ostře definované stíny.

Stáhnout prostředí (42 MB) | pozadí (70 MB)

Prostředí pro KeyShot - kavárna ZionZion Cafe

Interiér kavárny v odpoledních hodinách. Mix přímého umělého osvětlení a difuzního světla, přicházejícího okny a dveřmi.

Stáhnout prostředí (55 MB) |

Prostředí pro KeyShot - obývací pokojModerní kuchyně

This environment was shot in a contemporary kitchen. It provides cool ambient lighting from above along with more intense lighting entering the scene from the windows.

Stáhnout prostředí (16 MB)

Prostředí pro KeyShot - halaMnichovská hala

Snímek prostředí haly. Přímé sluneční světlo vstupuje okny, na scénu dopadá také chladné difuzní osvětlení zvenku.

Stáhnout prostředí (17 MB)

Prostředí pro KeyShot - cesta v Mammoth MounainCesta v Mammoth Mountain

Sluneční den v kalifornském resortu Mammoth Mountain. Prostředí nabízí celkové chladné osvětlení se slunečním světlem, které je částečně stíněno mraky.

Stáhnout prostředí (16 MB)

Prostředí pro KeyShot - parkovací garážeParkovací garáže

Snímek byl pořízen v prázdném parkovacím domě. Obsahuje převážně nepřímé osvětlení z boku s jemným světlem od zářivek shora.

Stáhnout prostředí (16 MB)

oddělovač
Scény pro KeyShot

Zde naleznete kompletně nastavené scény pro KeyShot ve formátu .ksp včetně materiálů a osvětlení..

Scény pro KeyShot - Reebook RealFlexReebook RealFlex

Autorem modelu je Alfredo Gallozzi a najdete ho na GrabCADu. Náš nový grafický guru Rex Roberts vytvořil speciální edici této boty v KeyShotu a vy si jeho scénu můžete stáhnout a prostudovat.

Stáhnout scénu (162 MB)

Scény pro KeyShot - vrtačka DeWaltVrtačka DeWalt

Tuto scénu nám poskytnul Tim Feher. Tim vyvořil scénu z modelu vrtačky DeWalt a vytvořil tuto kompozici. Scéna obsahuje všechny materiály, osvětlení a nastavení..

Stáhnout scénu (442 MB)

Scény pro KeyShot - zátišíZátiší

Scéna tohoto zátiší vám pomůže pochopit důležitost pochopení principů práce s texturami a bump mapami. Navíc vám ukáže důležitost obrázků v pozadí a techniky pro zlepšení detailu v odlescích a stínech.

Stáhnout scénu (45 MB)

 

 

 

Koupit na 3Dshop.cz

Oborová řešení

DIMENSIO nabízí kompletní oborová řešení pro práci ve 3D na platformě modelovacího programu Rhinoceros a jeho zásuvných modulů.