Nativní CAD převodníky

CrossManager

Cross Manager je samostatně spustitelný software, který převádí soubory mezi většinou CADových formátů. S Cross Managerem vám stačí pouze otevřít CADový soubor, který se automaticky převede do vámi zvolenho formátu.

Všechny dostupné kombinace CrossManageru

Obrázek lze kliknutím zvětšit na plnou velikost.

CrossManager - tabulka převodníků

CrossCad/PLG

Datakit nabízí integrované převodníky jako zásuvné moduly pro následující programy:

Převodníky CrossCAD od firmy Datakit

Zásuvný modul (plugin) je funguje uvnitř software, pro který byl napsán. Nemůže běžet sám o sobě. Pokud chce tedy uživatel využívat převodníky ze skupiny CROSSCAD/PLG, musí mít na své pracovní stanici licenci hostitelského software. Zásuvné moduly vyžadují stejné prostředí a zdroje jako hostitelský software.

Poptávka po nativních převodnících rychle roste. Převodníky společnosti DATAKIT, 100% kompatibilní s programy, pro které byly navrženy, jsou schopny načítat veškeré CAD soubory, produkované hlavními světovými CAD aplikacemi. Jsou pravidelně aktualizovány, aby držely krok se všemi nejnovějšími verzemi software.

Mezi nejrůznějšími pluginy patří v komunitách uživatelů k nejpopulárnějším zásuvné moduly pro Rhino a SolidWorks. K dispozici jsou také zásuvné moduly pro Alibre, Inventor, Mastercam, Opencascade a ThinkDesign.

Zásuvné moduly pro Rhino vychází z topologického modelu Datakitu a plně podporují nové funkce v Rhinu 4.0 pro tvorbu a editaci těles s deformačními možnostmi. Uživatelé těží ze všech výhod nástrojů, které převádí nativní geometrická data a které spravují propojení mezi těmito geometriemi, což umožňuje uživatelům pracovat s přesnými objemovými tělesy, podobně jako ve zdrojovém software, odkud převedený soubor pochází.

Všechny převodníky mají stejné menu, ze kterého uživatel jednoduše otevírá a importuje soubory a kde vybírá pokročilá nastavení, která definují, jak bude soubor zpracován: "zapiš těleso, nebo drátový model nebo b-rep reprezentaci tělesa". Volba b-rep vygeneruje uzavřené těleso.

Tato nová generace zásuvných modulu přináší další novou vlastnost: zpracování sestav se zvláštním zaměřením na Parasolid a Catia V4. Volba "see assembly tree" ihned zobrazí strukturu sestavy a usnadní tak výběr souboru nebo souborů pro převod.

U Catie V4 se zobrazí soubor .session file a všechny externí odkazy, které se v souboru nachází. Zvláštní pozornost byla také věnována zvýšení kontroly nad polohováním entit v různých souřadnicových systémech, zpracování viditelných a maskovaných entit a voleb filtrů.

Pro optimalizaci automatického převodu souborů je nyní u všech licencí, zakoupených po zkušebním období, možné aktivovat dávkový režim. Mnoho času ušetříte tím, že vyberete celý adresář, který se má zpracovat společně s vnořenými podadresáři. Uživatel si může zvolit také adresář, kam se budou ukládat převedené soubory.

Zásuvné moduly pro SolidWorks se staly v komunitě uživatelů tohoto programu velice populárními. Tyto nástroje pomáhají uživatelům převádět velké množství nativních formátů: 2D, 3D, geometrii, topologii, atributy, konstrukční histori, FD&T a prvky s širokou paletou možných nastavení (volba souřadného systému, filtrování entit atd.) Uživtelé mají k dispozici funkci náhledu celého stromu, aby mohli zvolit úroveň, na které chtějí otevřít požadované elementy.

Uživatelé dávají přednost nástrojům, které se snadno implementují a používají. Zásuvné moduly od Datakitu předchází jakýmkoliv komplikacím. Umožňují dodavatelům komunikovat přímo se svými zákazníky a zásadně tak zvyšují úroveň jejich spolupráce. Jsou cenově dostupné a velice populární v konstrukčních a designérských kancelářích.

Při nákupu samostatných převodníků mají uživatelé 3měsíční záruku včetně upgradů a updatů (vyjma těch volitelných). Poté je uživateli nabídnuta roční udržovací smlouva za cenu 15% hodnoty samostatného převodníku.

Níže je seznam všech vstupních a výstupních formátů převodníků. V případě poptávky konkrétní kombinace formátů nám prosím pošlete dotaz.

Veškeré importní formáty Veškeré exportní formáty
ACIS .sat
CADDS ._pd _pd
CATIA V4 2D .model
CATIA V4 3D .model .dlv .dlv3 .exp .session
CATIA V5 2D .CATDrawing
CATIA V5 3D .CATPart .CATProduct
CGR .cgr
Euclid API
Euklid .edx
I-deas .arc
IGES .igs .iges
Inventor .ipt .iam
JT .jt
Medusa .asc
Parasolid .x_t .xmt_txt
Pro/ENGINEER 2D .drw
Pro/ENGINEER 3D .prt .xpr .asm .xas
Rhino 3.0 .3dm
Rhino 4.0 .3dm
Robcad .rf
SET .set
Solid Edge .par .psm .asm
SolidWorks 3D .sldprt .sldasm
STEP .stp .step
STL .stl
ThinkDesign .e3
UG NX 2D .prt
UG NX 3D .prt
VDA .vda
VRML .wrl .vrml
3dsMax API
ACIS .sat
Alibre API
CADDS ._pd
CATIA V4 3D .model
CATIA V5 3D .CATPart .CATProduct
CGR .cgr
DXF .dxf
Euclid API
Euklid .edx
I-deas .arc
IGES .igs .iges
JT .jt
OpenCASCADE API
Parasolid .x_t .xmt_txt
Rhino 3.0 .3dm
Rhino 4.0 .3dm
Robcad .rf
SET .set
SolidWorks 2D .slddrw
SolidWorks 3D .sldprt .sldasm
STEP .stp .step
STL .stl
ThinkDesign .e3
UG NX 3D .x_t .xmt_txt
Unisurf .uni
VDA .vda
VRML .wrl .vrml

Balík pro Rhino

Všechny CADové převodníky pro Rhino 4.0 jsou nyní v jediném balíku.

Přínosy:

  • načítejte do svého Rhina širokou škálu CADových dat
  • jednoduchá instalace typu "vše v jednom"
  • mimořádně výhodná cena
  • možnost přímého exportu dat do CATIA V4 a V5 (samostatný balík)

Balík převodníků pro Rhino od společnosti Datakit

Designéři a konstruktéři, kteří používají Rhino 4.0, si nyní mohou pořídit kompletní balík s importními a/nebo exportními CADovými převodníky. Cena tohoto balíku je neuvěřitelně výhodná, vždyť některé samostatné převodníky dříve stály více než celý tento balík dohromady. Zákazník si v prvním roce musí objednat údržbu a zaplatit udržovací poplatek ve výši 20% ceny balíku, aby byla zajištěna kompatibilita s upgrady všech CADů na trhu. V dalších letech není udržovací poplatek povinný, ale důrazně ho doporučujeme, neboť bez něj ztratí zákazník přístup k technické podpoře.

Převodníky pro import nativních souborů do RhinaImportní balík obsahuje 9 řešení pro načítání antivních nebo neutrálních souborů Acis, Catia V4, Catia V5, Catia V6 (nové), Inventor, JT, NX, Parasolid, Pro-E nebo SolidEdge do Rhina 4.0. Exportní balík zase nabízí možnost ukládání nativních souborů Catia V4 a/nebo V5. Tyto převosníky jsou dokonalým doplňkem funkčnosti Rhina 4.0. Podporují soubory součástí a sestav (part and assembly) včetně instancí, geometrii, drátový model, sítě a také topologii.

Remy Ratanat, account manager společnosti Datakit k tomuto balíku dodává: "Jedním z poznatků, který jsme si odnesli z našich posledních schůzek s Bobem McNeelem a jeho týmem v Barceloně, bylo to, že musíme naši nabídku ucelit a zjednodušit a prezentovat ji jako 'modul pro výměnu dat pro Rhinoceros'. Abychom našim uživatelům vše usnadnili, rozhodli jsme se pro jedinou instalační proceduru. Věříme, že se tato nabídka stane velice populární."