Space Pilot Pro

SpacePilot Pro je skutečný průlom do světa uživatelského rozhraní. Použití zařízení SpacePilot Pro společně s myší zaměstná obě vaše ruce přirozeným, intuitivním stylem práce.

Popis

Výtečné projektování pro inženýry

V dnešním světě stojí před hospodářskými subjekty, které intenzívně využívají CAD, mnohé úkoly. Poptávka po stále vyspělejších výrobcích, krátká doba zavádení produktu na trh a neustálé zlepšování efektivnosti výrobních cyklu vyžadují od inženýrů a CADových konstruktérů zvýšený pracovní výkon. SpacePilot™ PRO byl vytvořen proto, aby těchto úkolů pomohl dosáhnout a aby stál v čele v dnešních vysoce náročných prostředích 3D systémů.

SpacePilot Pro

Skvělá funkčnost. Elegantní styl.

SpacePilot Pro je skutečný průlom do světa uživatelského rozhraní. Použití zařízení SpacePilot Pro společně s myší zaměstná obě vaše ruce přirozeným, intuitivním stylem práce. Jedna ruka ovládá SpacePilot Pro, umisťuje model, přičemž jej zároveň otáčí, posunuje a zoomuje jediným plynulým a elegantním pohybem. Vaše druhá ruka s myší může zároveň model editovat nebo vybírat položky z menu.

Celkový pohled na SpacePilot Pro

SpacePilot PRO je nevšední profesionální 3D myš, navržená pro nejnáročnější 3D softwarové systémy současnosti. Revoluční plně barevný LCD displej (Workflow Assistant) poskytuje okamžitý přístup k e-mailu, úlohám a kalendáři i vizuální odezvu příkazů pod funkčními klávesami a nastavení navigace. Pět inteligentních kláves s duální funkcí vám umožní adaptovat se na danou aplikaci a spouštět 10 různých příkazů. Ruka pohodlně spočívá na velké a ergonoimcky tvarované podložce a nezpůsobuje únavu ani po dlouhém modelování.

Projektování se SpacePilotem Pro

Technické specifikace

 • patentovaný senzor 3Dconnexion 6DoF (six-degrees-of-freedom )
 • barevný LCD asistent s plochou 50 x 37.7 mm, rozlišením 320x240 bodů a 262 144 barvami
 • navigační klávesy QuickView 2. generace (32 standardnch pohledů)
 • 4 klávesy pro nastavení navigace (rychlost, rotace, posuv/zoom, dominantní osa)
 • 5 inteligentních funkčních kláves s duální ffunkcí (přístup k 10 příkazům)
 • modifikátory klávesnice (Ctrl, Alt, Shift, Esc)
 • celkem 21 programovatelných kláves (přístup k 31 příkazům)
 • velká ergonomická podložka pro pohodlné usazení ruky
 • rozměry (DxŠxV): 231mm x 150mm x 58mm
 • hmotnost: 880g záruka 3 roky

Minimální požadavky na systém

 • Windows XP Professional SP2 (x86), Windows XP Professional x64 Edition
 • Windows Vista (všechny edice)
 • Windows 7 (všechny edice)
 • Linux Redhat Enterprise WS 4, SuSE Linux 9.3
 • Sun Solaris 8 (SPARC), Sun Solaris 10 (x64)
 • na počítači je vyžadován Microsoft® Outlook® 2003 nebo novější pro zobrazení pošty, úkolů a kalendáře na LCD.

Funkce

Navigační funkce

Technologie 3Dconnexion 6DoF

Plynulé a intuitivní ovládání pomocí 3D myši SpacePilot™ PRO má původ v nové patentované technologii, která spočívá v šesti úrovních volného pohybu (6DoF). S čtyřnásobně vyšší přesností než předchozí verze dokáže senzor detekovat i nepatrný posuv už od 4 mikrometrů (to je 1/25 tloušťky lidského vlasu!).

Klobouček 3Dconnexion

Lehké stisknutí, přitažení, natočení nebo naklonění kompaktního ovládacího kloboučku vyvolává plynulý pohyb při přesouvání, přibližování, oddalování a otáčení 3D modelu. Je to podobné, jako byste sáhli do monitoru a drželi svůj model v dlani. Tento neomezený stupeň kontroly nad modelem přímo vybízí ke jeho zkoumání z různých stran a rychlému odhalování chyb a posuzování kvality návrhu.

Ovládání 3D kloboučku

Navigační klávesy QuickView

Navigační klávesy QuickView druhé generace umocňují funkčnost ovladače díky jednodotykovému přístupu ke 32 standardním pohledům a umožňují tak uživatelům okamžité zobrazení modelu z jakéhokoliv úhlu pro rychlé odhalování konstrukčních chyb, pro posuzování designu a pro prezentaci výrobu.

Klávesy pro rychlou navigaciStandardní pohledy

Tři tlačítka umožní zobrazit každou stranu modelu (šest pohledů)

Dva izometrické pohledy

ISO1 zobrazí model s horní, čelní a pravou stranou orientovanou ke kameře. U pohledu ISO2 je ke kameře orientovaná horní, zadní a levá strana.

Klávesa pro otočení o 90 stupňů

Krátký stisk otočí pohled o 90 stupňů po směru, dlouhý proti směru hodinových ručiček.

Klávesy pro nastavení navigace

Během tvorby 3D modelů si může konstruktér přát omezení pohybu na určitou rovinu nebo dokonce osu. Například při tvorbě 2D skic 3D profilů je žádoucí zoomovat nebo posunovat, ale nikoliv otáčet pohled. Klávesy pro nastavení navigace SpacePilota PRO umožňují upřesnit chování ovládacího kloboučku tím, že omezíte navigaci pouze na určitou osu. Stav každé z kláves pro nastavení navigace je zobrazen na LCD v appletu Function Key.

Klávesy pro nastavení navigaceKlávesa pro dominantní osu

Dominantní režim odfiltruje veškeré pohyby vyjma té osy, která je nejvíce podobná směru pohybu.

Klávesa pro posuv a zoomování

Vypíná posun podél tří primárních os, takže model můžete pouze otáčet.

Klávesa pro otáčení

Vypnutím rotace se může uživatel zaměřit pouze na plynulé simultánní posunování a zoomování. To je ideální v pracovních režimech, jako je skicování, pro rychlou kontrolu standardních pohledů na model.

Klávesa pro rychlost

Nastavením rychlosti navigace SpacePilota PRO vlastně měníte množství síly nebo krutu, kterou musíte vyvinout na klobouček, aby došlo k pohybu modelu nebo scény. Nižší rychlost je vhodná pro detailní a přesnou práci, pro kontrolu návrhu a prezentace můžete naopak rychlost zvýšit.

Další funkce

LCD asistentLCD asistent

Barevný LCD displej umožňuje rychlé prohlížení e-mailové pošty, úkolů a poznámek v kalendáři. Příkazy definované pod funkčními klávesami zajišťují jednoduchý přístup k nejdůležitějším informacím bez nutnosti přerušení práce. LCD SpacePilota Pro vychází z otevřené softwarové architektury, která umožňuje vývoj vlastních appletů (aplikací).

 

 

Applety 3Dconnexion™

Aplety jsou miniaplikce, určené pro SpacePilot PRO, které běží na počítači a zobrazují se na LCD displeji SpacePilota. Funkčnost appletů sahá od nástrojů pro kancelářskou produktivitu po odezvu nastavení funkčních kláves. Výrobce standardně dodává tyto applety: Function Keys, Outlook® Mail, Outlook® Calendar, Outlook® Tasks, RSS Feeds.

Applet function keyApplet Function Key

Applet Function key zobraz příkazy, které jsou přiřazeny pod tzv. inteligentní funkční klávesy. SpacePilot PRO obsahuje již z výroby definované profily funkčních kláves pro přední 3D aplikace, jako je: CATIA V5/V6, NX, SolidWorks, Inventor, Pro/ENGINEER, Solid Edge, 3ds Max, Maya, Softimage a SketchUp.

 

 

 

Applet mailApplet Mail

Applet Mail získává informace z aplikace Microsoft® Outlook® a zobrazuje naposledy přijaté maily včetně jména odesílatele a předmětu zprávy. Stiskem klávesy OK na LCD panelu dojde k otevření vybrané zprávy v Outlooku na obrazovce počítače. Můžete také zobrazovat další informace, jako jsou úkoly a položky kalendáře.

 

 

Inteligentní funkční klávesy

Každé prostředí strojírenské CAD aplikace, jako je skica, součást nebo sestava, disponuje vlastní sadou nástrojů a postupů. SpacePilot PRO automaticky rozezná aktivní aplikaci a jej prostředí a na tomto základě přiřadí 10 odpovídajících příkazů pod inteligentní klávesy s duální funkcí. Na barevném LCD přímo vidíte přiřazení příkazů k jednotlivým klávesám. Pro bezchybnou práci je nutné, abyste měli v pravý čas k dispozici správné nástroje a abyste nemuseli klávesnicí a myší tyto příkazy spouštět; výsledkem bude podstatné zrychlení práce.

Inteligentní funkční klávesyKrátký stisk aktivuje primární funkci (1 - 5).

Delší stisk aktivuje sekundární funkci ( 6 - 10).

Uživatel může snadno přizpůsobit inteligentní funkční klávesy svým vlastním potřebám.

Nad rámec výše řečeného lze veškeré funkční klávesy (vyjma ovládacích kláves LCD displeje) přizpůsobit potřebám uživatele, čímž získáte prostor pro definici až 31 příkazů.

Co je 3D myš

Je to stejné jako držet 3D model v ruce

Změňte revolučně svoji práci s 3D aplikacemi. Posunujte, zoomujte a otáčejte 3D model nebo kameru, jako byste ji drželi ve svých rukou. Taková míra kontroly nad prostorovým pohybem s tradiční myší a klávesnicí jednoduše není možná. Ať už pracujete se složitými mechanickými sestavami, vytváříte designové 3D modely nebo se jen chcete proletět nad zeměkoulí nebo fantastickými krajinami, popustí 3D myš uzdu vaší fantazie!

Srdcem každé 3D myši od společnosti 3Dconnexion je ovládací klobouček. Můžete jej stlačit, vytáhnout, natočit nebo naklonit pro současné posunutí, otáčení a zoomování 3D modelu nebo scény. Je to stejné jako dramatický nájez kamery ve filmu. Zvyšte tlak pro zrychlení nebo snižte pro zpomalení - vše ovládáte jemnými a přirozenými pohyby.

Ovládání 3D myši

 

Anatomie 3D navigačního zařízení

Všechna naše 3D navigační zařízení vybavena manipulačním kloboučkem, který se pohybuje v 6 stupních volnosti a řídí tak polohu 3D modelu nebo scény. Vyšší typy mají také programovatelná tlačítka, pod která lze namapovat klávesové zkratky různých aplikací a mají také modifikační klávesy pro jednodotykový přístup. Studie ukazuji, že3D modeláři mohou zvýšit svoji produktivitu jednoduše už tím, že společně s použitím myši budou ve své nedominantní ruce držet 3D navigační zařízení.

Dotkněte se a zoomujte

S prstem na ovládacím kloboučku můžete posunovat, zoomovat a otáčet modely a objekty na obrazovce - a to zároveň - bez použití myši. Představte si tu svobodu 6 stupňů volnosti v jediném intuitivním a plynulém pohybu, kterým přesně umístíte svůj 3D model nebo scénu v prostoru.

Jakmile si vyzkousíte 3D navigační zařízení ... uvidíte, že bez něj nemůžete být!

Šetřete čas a klikání myší

Šetřete čas s 3D myší

Ušetřete čas a zdroje, usměrněte průběh své práce. Maximalizujte svoji efektivitu tím, že potlačíte přerušovaní v průběhu práce (navíc pouze s jednou rukou) tím, že využijete integrovaný proces s oběma rukama. Studie ukazují, že použití obou rukou zefektivní vaši práci o 30%.

Galerie

ukázka 1

Související obrázky

Koupit na 3Dshop.cz

Oborová řešení

DIMENSIO nabízí kompletní oborová řešení pro práci ve 3D na platformě modelovacího programu Rhinoceros a jeho zásuvných modulů.