VisualCAD/CAM

Samostatně spustitelný CAM - technologické dvojče RhinoCAMu

Popis

VisualCAD/CAM - výkonné a levné CAM řešení 

Snadno ovladatelný, výkonný a dostupný CAD/CAM software

Společnost MecSoft Corporation je autorem dostupného, samostatně spustitelného i integrovaného CAD/CAM software pro řízení CNC obráběcích strojů. Společnost MecSoft byla založena v roce 1997 v Irvine v Kalifornii. S důrazem na snadnou ovladatelnost, dostupnost a vysoký výkon svých CAD/CAM řešení si klade za cíl poskytovat CNC obráběčům nástroje s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Tento výkonný balík je ideální pro výrobu forem a nástrojů, obrábění dřeva, rapid prototyping a všeobecné obrábění. Tento program se pyšní silnými strategiemi generování dráhy nástroje a funkcemi účinné kontroly obráběcího nástroje pro obrábění jemných detailů, přičemž je stále zachována snadnost obsluhy. VisualCAD/CAM disponuje paletou funkcí pro 2-1/2, 3-, 4- a 5-osé indexované i kontinuální obrábění. Součástí dodávky jsou stovky postprocesorů a generátor, ve kterém můžete postprocesory přizpůsobovat či vytvářet.

Greg Haywood, vicepresident firmy MecSoft pro prodej a marketing, poznamenává: "Zhruba jednou za každých 7 let sestoupí drahé a špičkové technologie do hlavního proudu - bohužel pro uživatele v oblasti CAMu to trvalo 15 let. Zákazníci nám říkají, že jsou již znechuceni placením cen z minulého desetiletí za software, který vypadá a funguje tak, jako by byl v minulém desetiletí napsán. Naslouchali jsme trhu a naší odpovědí je VisualCAD/CAM, jehož poměr ceny a výkonu je v tomto průmyslovém odvětví neslýchaný. Tento trend, kdy dodavatelé nabízí 80% funkčnosti velkých systémů za 20% jejich ceny již nastal v průmyslu CADových systémů a my jej nyní s VisualMillem přesouváme také do oblasti CAMu."

 

Konfigurace

VisualCAD/CAM 2020 je nabízen ve 3 různých konfiguracích navíc existuje i školní multilicence.

VisualCAD/CAM 2020 Standard

Základní obráběcí modul pro všeobecné použití. RhinoCAM 2017 Standard obsahuje 2-1/2osé a základní 3osé frézování a vrtání. Obsahuje stovky postprocesorů a také generátor postprocesorů, kde si může uživatel postprocesory upravovat nebo vytvářet. Díky dostatečné vybavenosti výkonnými výrobními metodami a snadnosti použití není tento balík pouze efektivní, ale nabízí také velice atraktivní cenu pro zákazníky s omezeným rozpočtem nebo pro začátečníky.

VisualCAD/CAM 2020 Expert

Tato verze obsahuje kromě veškeré funkčnosti verze Standard navíc obrábění ve 4. ose, které je určeno zejména šperkařům. Umožňuje 4osé indexované a kontinuální hrubování a dokončování. Provádí i křivkové kontinuální obrábění, jako je 4osé čelní frézování, kapsování, profilování a gravírování.

VisualCAD/CAM 2020 Professional

Tento výkonný balík je ideální pro výrobu forem a nástrojů, obrábění dřeva, rapid prototyping a všeobecné obrábění. Tento program se pyšní silnými strategiemi generování dráhy nástroje a funkcemi účinné kontroly obráběcího nástroje pro obrábění jemných detailů, přičemž je stále zachována snadnost obsluhy. Tato verze je vhodná pro pokročilé uživatele s náročnými výrobními požadavky (tento program v sobě zahrnuje i výše zmíněný doplněk pro 4. osu).

VisualCAD/CAM 2020 Premium

Nejvyšší verze obsahuje veškerou funkčnost verze Pro a navíc disponuje silnými funkcemi pro 5osé kontinuální obrábění. Je vhodná pro vysoce sofistikované frézování v leteckém průmyslu, výrobě složitých forem a nebo pro obrábění dřeva. Nabízí metody kontinuálního frézování jako je normálové obrábění plochy, obrábění bokem nástroje, po křivce nebo mezi dvěma křivkami.

VisualCAD/CAM 2020 EDU Lab - školní multilicence

Nad rámec výše uvedených konfigurací je dostupná také školní verze. Jedná se o plný VisualCAD/CAM 2020 Professional v multilicenci pro 5 stanic.

Postprocesory

Postprocesory ke stažení

Níže naleznete seznam postprocesorů, které je možné použít v produktech VisualMILL 2020 a RhinoCAM 2020.

Chcete-li použít nějaký postprocesor ze seznamu, stáhněte jej (soubor s koncovkou .spm) a nakopírujte jej do adresáře Posts v instalačním adresáři VisualMillu nebo RhinoCAMu. Při dalším postprocesu dráhy nástroje ve VisualMillu nebo RhinoCAMu se tento nově nahraný postprocesor objeví v seznamu dostupných postprocesorů..

Jakmile postprocesor stáhnete, můžete jej snadno konfigurovat a přizpůsobit svým potřebám pomocí Generátoru postprocesorů, který je k dispozici v bezplatné i komerční verzi software.

Pro uložení vybraného postprocesoru klikněte pravým tlačítkem myši na jeho odkaz, v menu zvolte položku "Uložit odkaz jako..." a zvolte cílovou složku pro uložení souboru postprocesoru.

AbilitySystems Fanuc3 MultiCam
AbilitySystemsATC Fanuc6 MYTMill
Acramatic Fanuc6MB Num10xx
Acu-rite FanucLewis Okuma
Adept Flashcut OPS600-002
Ahha FlashCutMM OsaiMetric
AllenBradley Flexicam PC2100Vickers
Anilam 6000M Folken PCNC
Anilam Fptiger PracticalCNC
Anilam3000M Gemini-d Precix
AutoGrav General PrecixATC
AXYZ Gerber PrecixHPGL
AxyzGCode Glnumeri ProLight
Bdm Haas ProtoTrak
Benchman HaasVerticalMill Roland EGX-300
Biemmepi Haas_with cut_comp Roland MDX 650 ATC
BridgePort HeidenHain 2500B ATC Roland MDX-3,15,20
BridgePortBoss4 HeidenHain155 Roland MDX-500,650
C-Tek HeidenHain370 Roland
CamSoft HeidenHain402 RolandMDX-40
CamTech HeidenHain407 Saic
Centroid HeidenHain426 Selca
CentroidBill HeidenHain430 Servo
CharlyRobot HeidenHain502 ServoATC
CharlyRobotEnglish HeidenHain530 Sharnoa-Tiger4
CharlyRobotMetric HeidenHainISO Sherline-EMC-Inch
Cielle HitachiSeiki Sherline-EMC-MM
Cincinatti HPGL Sherline
Cincy Hurco ShopBot
Cncjr-Inch Isel ShopBotGCode
Cncjr-Metric IselATC Siemens
Cncjr IselISO SiemensISO
Cortini L300 Komo Simple
crusader Kosy SuperCAM
Datron Larken Taig
Deckel Leblond TechnoIsel
DeckelGrundig Mach1 TechnoIselMac200
Desk CNC Mach2 Tekcel
DeskCNC-ezRouter Mach3-ATC Thermwood40
DirectMotion Mach3-Sherline Thermwood91000
DynaMech Mach3 Tiger
Dynapath MachineMate Tormach
EMC-Sherline-Inch Maho Tosnuc
EMC-Sherline-MM MaxNC TurboCNC
Excello Mazak Turner
ExtraTech Mektronix VersaRout
Fadal Meldas Vickers
Fagor MicroProtoMill VickersPC2100
Fanuc0m MicroSystems Vytek
Fanuc1 MicroSystemsATC WinGCNC
Fanuc11m MillMasterPro XNC-CNI
Fanuc18i-MB Milltronics Yasnac
Fanuc2 MitsubishiM64 Yeager

Koupit na 3Dshop.cz

Oborová řešení

DIMENSIO nabízí kompletní oborová řešení pro práci ve 3D na platformě modelovacího programu Rhinoceros a jeho zásuvných modulů.