ZBrush3

Zcela mimořádný program pro detailní organické modelování

Popis

Zcela mimořádný program pro detailní organické modelování.

Malý krok pro člověka. Velký skok pro umělce.


Cesta každého hrdiny začíná prvním krokem. ZBrush 3 je dalším krokem; dalším krokem v tvůrčím procesu; krokem, který vás osvobodí od omezení konvenčních programů; krokem, který vás přenese za hranice dosavadních zkušeností a znalostí, rovnou do čiré představivosti. Tvořte sochy pomocí materiálů, které se tak podobají těm přírodním, až se budete divit, že vaše ruce nejsou ušpiněné. Nastavte pózu sochy tak, jako byste drželi její paže vlastníma rukama a ne tabletem. Technologie ZBrushe vám dovolí ignorovat technologii jako takovou, její sílu vloží přímo do vašich rukou, do rukou, které budou tvořit, tvarovat, myslet a vysílat vaše představy jako hrdiny na jejich vlastní cestu...

ZBrush 3

Základní funkce

ZBrush 3 představuje další krok, který vám umožní tvořit se stíny, alpha mapami, nabídne vám obrovskou paletu štětců a dá vám schopnost tvořit více než kdykoliv předtím. Tento mocný, skriptovatelný nástroj vám umožní přesně řídit tvarování. Díky množství mimických materiálů můžete simulovat gravitaci, vytvářet četné variace originálu nebo dokonce použít vlastní, pomocí které dáte modelu zcela nový oděv. Pokud jste v ZBrushi nováčky, dovolí vám Rapid Start ponořit se okamžitě do tvorby s minimální námahou.

Transpose

ZBrush 3 - Transpose

Matcap vám umožní aplikovat na model reálné textury a osvětlení. Navzorkujte pár bodů ze zvolené fotografie nebo textury; aplikujte je na model a za několik sekund je model hotový včetně textur a osvětlení.Matcap

ZBrush 3 - Matcap

Nastavení pózy modelu je velice snadné. Vytvořte masku pro izolování určité oblasti, klikněte a táhněte. Není to o nic složitější než ohýbat hliněný model pomocí prstů.

Perspektivní kamera

ZBrush 3 - Perspektivní kamera

Perspektivní kamera vám umožní aplikovat na model perspektivu. Ohniskovou vzdálenost můžete nastavit podle libosti.

Rychlost

ZBrush 3 - rychlost

Podpora multithreadu až do 256 procesorů umožní ZBrushi pracovat rychlostí vašich myšlenek.


Vysoký počet polygonů

ZBrush 3 - vysoký počet polygonů

Řádově miliardy polygonů vám dovolí vytvářet objekty s téměř nekonečnými detaily.


HD geometrie

ZBrush 3 - HD geometrie

HD geometrie vám umožní rozdělit model na 1 miliardu polygonů, ale váš systém bude zpracovávat pouze ty polygony, které jsou viditelné na obrazovce.

Topologie

ZBrush 3 - topologie

ZSpheres zjednodušují a zrychlují práci při vytváření nové topologie. Funkce projekce vám umožní přizpůsobit vaši topologii na existující model.

Skriptovatelné rozhraní

ZBrush 3 - skriptovatelné rozhraní

Skriptování v ZBrushi vám umožní vytvořit uživatelské rozhraní, které se přesně přizpůsobí vašim potřebám. Přesunujte prvky rozhraní podle libosti a nebo do svého rozhraní přidejte zcela nová tlačítka a palety.

Uživatelské štětce a textury po spuštění

ZBrush 3 - Perspektivní kamera

Upravte své prostředí tak, abyste měli připravené nejpoužívanější alpha mapy, textury, materiály a pluginy.

Nová animační paleta

ZBrush 3 - nová animační paleta

Vytvářejte, prohlížejte nebo exportujte tutoriály, filmy, otočné animace, modely a videa pracovního procesu.

Podpora 64 bitů

ZBrush 3 - 64bitová podpora

ZBrush plně využije váš 64bitový systém.

Modelovací funkce

Plné 3D formování pomocí alpha štětců

ZBrush 3 - formování pomocí alpha štětcůNová silná funkce; tvarujte s jakoukoliv alpha mapou ZBrushe nebo se svou vlastní. Přidejte do svých štětců libovolnou úroveň dalších detailů. Dokonce můžete nechat spouštět ZBrush se svou vlastní uživatelskou alpha mapou.Realtime stíny

ZBrush 3 - realtime stíny

Stíny v reálném čase poskytuj nevšední úroveň vizuální zpětné vazby už během modelování, dávají vám možnost řídit světelné podmínky a určit preferované osvětlení.

Matcap materiály

ZBrush 3 - matcap materiály

Tvarujte pomocí množství napodobených materiálů, včetně dvou druhů červeného vosku nebo perleťové a bílé kavity.

Nové štětce

ZBrush 3 - nové štětce

Množství nových štětců vám umožní tvořit tak, jako nikdy předtím. A pokud vám dodané štětce nebudou stačit, ZBrush vám umožní vytvořit si své vlastní.

Lazy mouse

ZBrush 3 - lazy mouse - líná mš

Lazy Mouse vám umožní lépe řídit křivky, uklidnit ruku a vytvářet precizní a kontrolované tahy štětcem. Bez námahy.

Gravitace

ZBrush 3 - gravitace

Simulujte vrásky, zvětrávání, vítr, magnetismus nebo různé gravitační deformace.

Podnástroje

ZBrush 3 - subtools

Podnástroje vám umožní považovat jednu polygonovou síť za skupinu nezávislých objektů, čímž vám dá možnost vytvářet mnohem větší struktury, než by vám jinak váš systém dovolil.

3D vrstvyZBrush 3 - 3D vrstvy

Odpoutejte se od lineárního postupu práce a pracujte na tolika verzích, detailech a elementech, na kolika budete chtít, v libovolném pořadí, které je vhodné pro postup vaší tvorby.

Extrakce sítě

ZBrush 3 - extrakce sítě

Použijte existující geometrii pro doplnění svého modelu o vestu, helmu, rukavice nebo jakýkoliv další doplněk.

Lokální dělení

ZBrush 3 - lokální dělení

Přidávejte detaily pouze do těch oblastí, kde je potřebujete nejvíce, přidejte lokální dělení kolem očí, abyste vytvořili detailní oční vrásky, ale okolní geometrii můžete přitom ponechat řidší.

Rychlý start

ZBrush 3 - rychlý start

Začněte ihned modelovat pomocí funkce Rapid Start, brány do výkonného světa ZBrushe, aniž byste museli investovat čas do výuky funkcí, které nejsou nutné pro umělce, který se chce zabývat sochařinou.

Nástroj Laso

ZBrush 3 - nástroj laso

Vytvářejte selekce volného tvaru pomocí nástroje Lasso.


Kreslicí funkce

ZBrush 3 vás oprostí od omezení tradičních programů a dá vám takovou svobodu tvorby, jakou jste nepoznali od doby, kdy jste poprvé vzali do ruky tužku. Kreslete přímo na model, na své plátno, nebo přímo na texturu, kterou nabalíte na model; přecházejte hladce mezi ZBrushem a vaším oblíbeným programem na editaci obrázků. Možnosti jsou nekonečné, stejně jako vaše představivost.

Zapplink V2

ZBrush 3 - ZapplinkIntegrujte svůj program pro úpravu obrázků do pracovního procesu se ZBrushem. Použijte maskování vrstev v Photoshopu pro maskování částí plátna v ZBrushi, ukládejte a nahrávejte pohledy, vytvářejte vrstvy, generujte karty modelů s pohledy na model a to je pouze začátek toho, co vše můžete dělat.Poly painting

ZBrush 3 - poly painting - kreslení na polygonyKreslete přímo na svůj model. Pokud chcete, můžete po dokončení kreslení přenést veškeré detaily do textury

Maskování dutin

ZBrush 3 - maskování dutin

Dosáhněte reálných efektů prasklin a trhlin. Maskování dutin vám umožní automaticky maskovat jemné rýhy.