Společnost MINIMAL se rozrostla v silné designérské studio, které se zabývá inovacemi a konzultacemi v oblasti produktů, při kterých neustále řeší své vlastní výzvy a výzvy svých zákazníků. Od týmu designérů z Chicaga jsme se dozvěděli více o tom, jak se jejich cíle v průběhu let měnily a jak jim na této cestě pomohl KeyShot.
Použitý modelovací software: Rhinoceros
Jak se v průběhu let změnily cíle společnosti MNML nebo jak se jako společnost vyvíjející produkty vyvíjela?
MINIMAL byl vždy agenturou s podnikatelským duchem. Za posledních dvanáct let jsme mezi zdmi našeho chicagského domova založili pět nových společností. Každý nový podnik rozšířil naše schopnosti a prohloubil naše odhodlání být tvůrci i konzultanty.
Se zkušenostmi z několika samostatně inkubovaných startupů se naše cíle jako venture designové firmy stále vyvíjejí a často diskutujeme o kombinaci poradenství a tvorby. Věříme, že zkušenosti, které jsme získali díky poradenství a provozování vlastních startupů, pomáhají naší firmě ve vývoji a v konečném důsledku jsou přínosem pro obě strany našeho podnikání.
Co je na procesu navrhování nebo přístupu k projektu ve společnosti MINIMAL jedinečné?
Vývoj a výroba našich vlastních produktů má na náš proces navrhování významný vliv. Pokud pracujeme na projektu, který má být reálně dodáván (tj. nejedná se o projekt budoucí vize), jsou týmy designérů a konstruktérů integrovány již v raných fázích, abychom zajistili, že na konci budou nápady, které jsou připraveny k přechodu do bezproblémové výroby. Jsme hrdí na nekompromisně návrhy, které jsme realizovali díky této úzké integraci.
Jaký je hlavní 3D modelovací software ve společnosti MINIMAL?
Kdybychom si měli vybrat jeden, tak většinou jako primární modelovací program používáme Rhino a několik uživatelů používá SolidWorks. Máme spoustu dalších CAD balíků a zásuvných modulů pro speciální použití.
Kde ve vašem procesu se používá KeyShot?
KeyShot můžeme používat téměř v každém bodě, od raných koncepčních renderů až po pokročilé fáze pro renderování finálních produktů. Rychlost a efektivita procesu jsou v našem oboru zásadní a díky KeyShotu získáme kvalitní koncepční rendery, aniž bychom investovali zbytečný čas do složitého nastavování v případech, kdy nám screenshoty nebo náčrty z CADu nestačí. Na opačném konci spektra jsme KeyShot využili také pro finální produktové a výrobní snímky. A pokud jde o vytváření hyperrealistických věcí, rádi pilujeme detaily a možnost jemného doladění materiálů a prostředí v kombinaci se snadným používáním odlišuje Keyshot od ostatních balíků.
V jakých projektech jste KeyShot využili?
V poslední době jsme použili KeyShot na spoustě projektů. Nedávno jsme vytvořili devět značek pro velkého klienta a každý SKU pro každý návrh obalu byl během procesu vizualizován prostřednictvím KeyShotu. To je více než 50 jedinečných návrhů obalů a jejich počet stále roste. 2D návrhy jsme ukazovali jen zřídka; jakmile jsme začali ukazovat klientům vyrenderované návrhy, nebylo cesty zpět. Ovládání samolepek v KeyShotu bylo pro zefektivnění tohoto pracovního postupu klíčové.
Jak vám pomohl KeyShot ušetřit čas a peníze nebo zlepšit kvalitu?
Hlavní předností KeyShotu je jeho rychlost a flexibilita. Designéři do něj mohou skočit rovnýma nohama, rychle vygenerovat řadu nápadů a poté tytéž scény použít k vytvoření finálních renderů s fotorealistickým osvětlením a texturami. Nejnovější generace skutečně zvýšily kvalitu materiálů a stínů a drobná vylepšení, jako jsou multimateriály a graf materiálu, nabízejí oproti některým jiným programům výraznou úsporu času.
Dvě největší časově úsporné funkce, kterými KeyShot vyniká, jsou použití samolepek (speciální textury kterými lze na objektu volně pohybovat) a síťový renderer - výpočet obrázků ve frontě. Samolepky se v KeyShotu mapují a spravují mnohem snadněji než v jiných renderovacích balících. Jak jsme se již zmínili, při naší práci s obaly nám to výrazně šetří čas. Není třeba složitě maskovat obrázky nebo si rvát vlasy při nerovném boji s mapováním textur. Velkým přínosem byl také síťový renderer (fronta), který nám umožňuje odesílat renderované obrázky ihned po jejich nastavení a vrátit se k práci na dalším, zatímco se renderuje na pozadí. Můžeme rychle iterovat, aniž bychom museli investovat spoustu času do čekání na dokončení každého renderu. Místo toho za nás práci udělá naše farma.
Zefektivněním našeho pracovního postupu renderování nám KeyShot uvolňuje více času na návrh, iteraci a tvorbu strategií, což se v konečném důsledku projevuje v lepších produktech.
Co byste poradil ostatním zájemcům o design a vývoj produktů?
Kromě zdokonalování základních dovedností, jako je skicování, modelování nebo renderování, chceme, aby naši designéři byli proaktivní a dobří kolegové v týmu. Podporujte lidi kolem sebe, učte se jeden od druhého a dělejte vše pro to, aby byl projekt úspěšný - ať už je to cokoli.
Vždy se snažte vyjít ven ze své komfortní zóny. Jak z hlediska tématu, tak z hlediska dovedností. Zůstaňte zvědaví. Rozvíjejte svůj elán a experimentujte. Pracujte na co nejširší škále projektů. Dejte si za cíl být v designu mezioboroví, spojujte různé věci. Všestranní designéři budou v budoucnu pro organizace založené na znalostech nejcennější. Všechno, na čem pracujete, se stane zdrojem informací pro něco jiného, i když souvislosti nebudou v danou chvíli zřejmé. Některé z nejlepších prací společnosti MINIMAL vzešly z nápadu, spojení nebo technologie ve vzdálené nebo sousední kategorii produktů.
Obklopte se těmi nejlepšími designéry a inspirací, jakou můžete. Učíte se už jenom tím, že s nimi trávíte čas ve stejné místnosti. Spolupracujte s designéry a inženýry, které obdivujete. Sbírejte inspirativní výrobky a předměty. Pracujte v prostoru, který ve vás vzbuzuje chuť navrhovat. Najít skvělou inspiraci je dnes mnohem snazší než třeba před deseti lety, takže se opravdu není na co vymlouvat.
"Podporujte lidi kolem sebe, učte se od sebe navzájem
a dělejte vše pro to, aby byl projekt úspěšný - ať už je to cokoli."