

Tvary a barvy, které vás zaujmou. Vizuály, které se rozlévají po billboardech a televizních obrazovkách - to vše dohromady vytváří rozpoznatelné značky výrobků, které denně používáme. Joshua Sternthal je vedoucím průmyslovým designérem ve společnosti Unilever HPC, kde používají KeyShot pro celou řadu konceptů a modelů obalového designu. Joshua má jedinečnou perspektivu být nedílnou součástí kolem budování značky a vývoje produktu od konceptu až po dokončení a vypráví nám více o tom, jak je KeyShot jeho součástí.
Joshua Sternthal / Unilever
Použitý modelovací software: Siemens NX / SolidWorks
Když Josh vyrůstal, vždycky kreslil a zajímal se o to, jak věci fungují: "Neustále jsem věci rozebíral (k radosti rodičů, jsem si jistý), abych zjistil, jak fungují, a vždycky jsem uměl věci opravit. Průmyslový design byl přirozenou kombinací designu a kutilství, které jsem miloval. Poté, co jsem se dozvěděl o průmyslovém designu a o tom, co to znamená být průmyslovým designérem, to byla dokonalá volba."
Joshua pracoval v mnoha designérských firmách v New Yorku a okolí, kde pracoval na všem možném od domácích potřeb, hraček a kosmetiky až po spotřební elektroniku a lékařské vybavení. To, že někdo může dělat to, co ho baví, pro tolik různých firem v tolika různých odvětvích, je to, co na průmyslovém designu miluje.
Unilever je největší společnost, pro kterou kdy Joshua pracoval. Oproti práci na volné noze to přináší zcela nové výzvy, ale na druhou stranu i jedny z největších příležitostí, které ve své kariéře zažil. "Naše designérská skupina začínala jako malá, ale postupně se rozrostla z CADové skupiny na globální interní designérský zdroj Unileveru, který může pomáhat ve všech aspektech projektu, od informování agentur a vytváření 3D modelů a renderů až po analýzu konečných prvků a koordinaci s dodavatelským řetězcem. Zdroje, které společnost Unilever dala k dispozici naší globální skupině, ukazují oddanost této společnosti designu a také na rostoucí globální kulturu designu. Nyní máme interní skupinu se schopnostmi a talentem, která podle mého názoru konkuruje mnoha skupinám, s nimiž jsem měl možnost pracovat v minulosti."
Ve společnosti Unilever Josh používá Siemens NX a má také nějaké předchozí zkušenostmi se SolidWorks. Při výběru softwaru pro 3D rennderování provedli důkladný průzkum a testování. "Než jsme si vybrali KeyShot, hodnotili jsme MNOHO různých renderovacích platforem. Naším hlavním problémem byly dvě strany 3D modelování - strana CADu (NX, SolidWorks, ProE, Catia atd.) a strana volné tvorby (3D Studio Max, Maya atd.). Strana CADu byla schopna parametrického modelování, které bylo pro náš způsob práce naprosto zásadní, a strana volné tvorby byla schopna vytvářet krásné rendery."
"Než se objevil KeyShot, neexistoval žádný nástroj, který by tuto mezeru snadno a spolehlivě překlenul. Když jsme se rozhodovali, jaký renderovací balík zvolit, zvolili jsme KeyShot kvůli podpoře platformy Mac a absenci požadavku na konkrétní grafickou kartu. Nyní, po přidání KeyShotVR a Network Renderingu, plánujeme další způsoby využití KeyShotu v našem pracovním procesu."
Ve Unileveru se vytvářejí rendery téměř každého konceptu a modelu, který projde oddělením designu. "Cokoli od potravin a pracích prostředků až po výrobky pro péči o vlasy a pleť - a všechny značky v těchto kategoriích. Pomocí renderů hodnotíme celkový dojem z obalu i to, jak budou navrhovaná grafická řešení vypadat v reálu. To výrazně zkrátilo čas potřebný k přijetí kritických rozhodnutí, když předáváme informace týmům značky a marketingu."
"Mým nejoblíbenějším projektem byla zatím práce na projektu obalu pro Q-tips®. Myšlenkou bylo vytvořit menší deco balení Q-tips, kde by se grafika mohla v průběhu roku aktualizovat, aby odrážela různé svátky, roční období a trendy v dekoru. Kreativní stránka tohoto projektu byla dokončena interně a s pomocí externího dodavatele byly vytvořeny makety. Původní designový záměr byl zachován spolu s patenty specifickými pro dané odvětví. Byl to také jeden z projektů, které byly rychleji uvedeny na trh a na kterých jsem měl možnost pracovat."
Než se objevil KeyShot, neexistoval jiný nástroj, který by tuto mezeru snadno a spolehlivě překlenul... zvolili jsme KeyShot díky podpoře Mac a absenci požadavku na konkrétní grafickou kartu.
Na otázku, zda má nějaké tipy nebo rady pro ostatní, Josh odpověděl: "Seznámit se s KeyShotem a s jeho používáním je jednoduché, proto jsme si ho vybrali. Může ho používat každý, ale ne každý je schopen vytvořit dobré rendery. Přirovnal bych to k fotografování: To, že máte špičkový fotoaparát, ještě neznamená, že budete mít skvělé snímky. Pro rendering to platí ještě víc. Pro osobu, která render vytváří, je zásadní, aby věděla, co tvoří dobrou kompozici a co lze považovat za dobré osvětlení. Dobrá znalost základních pravidel fotografování, osvětlení a kompozice je naprosto zásadní pro to, abyste mohli vytvářet dobré rendery."