Arion 2 RHINO LIVE

Popis

Arion 2 RHINO LIVE - hlavní obrázek

Síla rendereru Arion v prostředí modeláře Rhinoceros

RHINO LIVE je plně integrovaná verze Arionu přímo v uživatelském rozhraní 3D modeláře Rhinoceros 5.0. Veškerá síla fyzikálně založeného unbiased renderu, který je urychlován GPU procesorem, je vám k dispozici přímo v okně Rhina.

Arion 2 RHINO LIVE je plně integrován v obrazovce Rhina

RHINO LIVE boří překážky v pracovních postupech, které před vámi dříve stály. Nyní můžete pracovat zcela plynule a pohodlně přímo v prosředí programu Rhinoceros, aniž byste museli cokoliv exportovat do externí aplikace. Nedělejte kompromisy v plynulosti své práce!

RHINO LIVE je skutečně rychlý a využívá veškeré dostupné kompatibilní hardwarové zdroje ve vašem počítači.

Pokud máte RHINO LIVE, nemusíte exportovat data scény do souboru nebo do samostatně spustitelného rendereru. RHINO LIVE je plně integrovaný v prostředí aplikace Rhinoceros 3D a renderuje jako nativní renderovací modul Rhina, ovšem se špičkovou rychlostí a kvalitou. Stačí, když kliknete na tlačítko Render a RHINO LIVE promění vaši scénu na fyzikálně korektní fotografii.

Plugin RandomControl LIVE podporuje Rhinoceros 3D 5.0 32 a 64bit.

Interactive Arion Display (IAD)

Interactive Arion Display

Interaktivní renderRHINO LIVE vám dává jedinečnou možnost nastavovat materiály a osvětlení scény interaktivně ve speciálním renderovacím okně - nad rámec offline rendereru, který využívá nativní frame buffer (renderovací okno) Rhina.

Interaktivní renderovací okno RHINO LIVE je nativní panel Rhina, jehož velikost můžete měnit a který lze ukotvit v uživatelském rozhraní Rhina stejně jako kterýkoliv jiný panel.

Tato funkce významně snižuje čas potřebný k nastavení scény, kamer a materiálů - už žádné dlouhé čekání na desítky zkušebních renderů!

A co je zvlášť pozoruhodné a odlišné od ostatních rendererů - interaktivní rendering RHINO LIVE i offline rendering poskytují totožný výstup. To, co nastavíte během interaktivního renderování, bude vypadat zcela stejně ve finálním obrázku.

Interaktivní rendering RHINO LIVE je rychlý, přesný a reaguje rychle, budete ho milovat!

Nativní materiálový editor

materiály

Materiály 2RHINO LIVE zpřístupňuje materiálové vlastnosti Arionu prostřednictvím nového typu materiálu v materiálovém editoru Rhina. Tyto vlastnosti využívají nativní rozhraní Rhina a díky tomu se nemusíte učit žádné nové postupy.

Materiály 1RHINO LIVE navíc dokáže automaticky interpretovat základní materiálové vlastnosti Rhina jako je barva, textura nebo mapa hrbolatosti. Jak je zvykem i u jiných produktů od RandomControlu, stále můžete exportovat model z Rhina do souboru se scénou RandomControl pro použití v samostatně spustitelném renderovacím editoru (prodávaný samostatně).

S interaktivním zobrazením Arionu (Interactive Arion Display, IAD) můžete upravovat materiály a v reálném čase okamžitě vidíte výsledek.

Proces kreativní tvorby je tak nyní nesrovnatelně plynulejší, protože odpadají nesčetné testovací rendery, které musíte podstupovat v klasických renderovacích modulech Rhina. Nyní máte více času na to, abyste se zaměřili na drobné detaily a abyste jemně vyladili obrázek k úplné dokonalosti.

Vytváření živoucích materiálů a fotorealistických renderů nebylo v Rhinu nikdy snadnější!

Fyzikálně korektní materiály

Fyzikálně korektní materiály

Fyzikálně věrná simulace světlaKaždý uživatel Rhina vám řekne, jak důležité pro něj je, aby jeho vizualizace vypadaly realisticky.

RHINO LIVE práci značně usnadňuje tím, že pracuje s fyzikálně věrnou simulací světla. Ať už pracujete s plasty, kovy, se sklem, se dřevem nebo jakýmkoliv jiným materiálem, RHINO LIVE vám nabízí nástroje pro jejich přesné a správné vyrenderování.

Například plasty nastavíte neskutečně snadno díky plastickým povlakům (plastic coatings), které umožňují řídit odrazy a jas a lesk povrchu pomocí několika málo kliknutí.

Materiály RHINO LIVE jsou tak snadno nastavitelné a tak věrné, že už se nikdy nebudete chtít vrátit do starého rendereru.

Prostě jednoduše realistický - tak, jak to má být.

Simulace kamery

Simulace kamery

Fyzikální kameryRHINO LIVE vám přináší tvůrčí svobodu díky fyzikálně korektním typům kamer a objektivů.

Kamery RHINO LIVE přesně simulují reálné přístroje a všechny jejich skutečné parametry pro ještě větší kontrolu nad skvělým výsledkem.

Hloubka ostrosti je reprodukována stejně jako při skutečném fotografování a nabízí krásně reálné snímky zejména při renderování detailů.

Fyzikální kamery také simulují expozici prostřednictvím parametru rychlosti závěrky v kombinaci s nastavením citlivosti ISO a operátorem mapování tonality (tone-mapping operator) skutečných a proslavených přístrojů. RHINO LIVE povýší plody vaší představivosti na novou úroveň.

Fyzikální obloha a HDRI osvětlení

Fyzikální obloha

RHINO LIVE automaticky podporuje nativní panel Slunce a oblohy Rhina pro přesnou a fyzikálně korektní simulaci denního světla.

Atmosféru lze nastavit ručně i pomocí data a času, abyste měli možnost umístit Slunce přesně tam, kde ho chcete mít.

Fyzikální atmosféra RHINO LIVE je plně synchronizována s panelem Slunce v Rhinu a nástroje pro její konfiguraci tudíž nevyžadují dodatečné učení se nových nástrojů.

RHINO LIVE navíc do nativního editoru prostředí Rhina přidává novou vlastní položku. Díky ní můžete k osvětlení používat plně 32-bitové HDR obrázky nejvyšší kvality.

Displacement a instance bloků

Displacement a instance

RHINO LIVE vám umožní vytvářet nevšední detaily díky funkci displacement (plastické přetvoření plochy, používané například pro simulaci zdiva, trávy nebo koberců) až během výpočtu obrázku. Díky tomu nemusíte tyto jemné a na počet polygonů extrémně náročné detaily vytvářet předem.

RHINO LIVE také plně podporuje instance bloků Rhina, abyste odlehčili paměti při používání množství kopií stejných objektů. Tyto kopie existují pouze virtuálně a fyzicky se do renderu dosazují až v okamžiku výpočtu obrázku.

RHINO LIVE běží velice rychle jak na CPU tak i na GPU. V mnoha případech je instancování tak rychlé, jako by vlastně na scéně ani žádné instance nebyly, dokonce i při plném globálním osvětlení. A nejdůležitější je, že nároky na paměť jsou v případě použití instancí téměř nulové.

Design a návrh šperků

Design a šperky

Designéři a šperkaři budou RHINO LIVE milovat. Lesklé plasty, průsvitné materiály, drahé kameny, kovy... Každý materiál lze reprodukovat s bechderoucí věrností pomocí snadného a lehce pochopitelénho rozhraní, s okamžitou odezvou v okně Arion Interactive Display při nastavování každého parametru.

Šperkaři budou nadšeni z nádherného renderování dielektrických materiálů se spektrálním rozkladem (diamanty...) a z možností renderování absorbce a podpovrchového rozptylu světla.

RHINO LIVE je odpovědí na všechny vaše problémy s renderováním v jediném balení. Je to ideální nástroje prakticky na všechny oblasti vizualizací. Dělá svoji práci - simuluje chování světla a optiky v reálném světě - a dělá ji dobře a rychle.

Videonávody

Videonávody pro RHINO LIVE

Na této stránce naleznete sbírku videonávodů pro RandomControl's RHINO LIVE v rozlišení full HD 1080p.

1. Začátky

Instalace a licencování RHINO LIVE

Toto video vás provede nistalací a licencováním vaší kopie RHINO LIVE po stažení instalačního a licenčního souboru z vašeho účtu v zákaznické oblasti webu randomcontrol.com.

Váš první render

V tomto videu se dozvíte, jak v několika velice jednoduchých krocích nastavíte Rhinoceros a RHINO LIVE a jk spustíte svůj první render.

Okno Interactive Arion Display (IAD)

V tomto videu uvidíte, jak použít interaktivní renderování v RHINO LIVE pro získání okamžité odezvy po každé změně osvětlení, materiálů nebo polohy objektů a kamery ve scéně.

2. práce s materiály

Úvod do materiálů

Základní logika a postupy při tvorbě materiálů v RHINO LIVE. Vytvoření materiálu, rychlý přehled důležitých nastavení atd.

Difuzní materiály

Dozvíte se jak vytvářet jednoduché difuzní materiály. V tomto návodu uvidíte také základy editace materiálu, jako je změna jeho barvy nebo přiřazení fotografické textury, simulující barevnost reálného povrchu.

Kovové materiály

Tvorba efektu kovových materiálů a řízení drsnosti povrchu kovu pro vytvoření iluze leštěného nebo kartáčovaného kovu.

Skleněné materiály

Dozvíte se, jak do materiálu RHINO LIVE přidat dielectrickou transmisi a jak vytvořit různé druhy skel, jako je čiré sklo, pískované sklo či jakýkoliv jiný myslitelný druh skla.

Plastové materiály

Naučíte se vytvářet plastové materiály jako je plexisklo, guma nebo různé lakované a leštěné povrchy. Tento návod pokrývá dvě různé metody. První používá povlaky, anglicky 'coatings'. Tato metoda je fyzikálně správná pro materiály, které jsou pokryté vrstvičkou laku - příkladem mohou být třeba parkety nebo automobilový lak. Druhá metoad ukazuje použití materiálu se dvěma vrstvami. Tato metoda je preferována v případě, kdy odrazivost vychází z vyleštění materiálu jako takového a nikoliv z vrstvičky povrchového nátěru lakem.

Koupit na 3Dshop.cz

Oborová řešení

DIMENSIO nabízí kompletní oborová řešení pro práci ve 3D na platformě modelovacího programu Rhinoceros a jeho zásuvných modulů.